Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.06.2020 10:49
Sprzedaż UK
1012V

Ranking sprzedaży gier w UK. Ring Fit Adventure rozchwytywane po powrocie towaru do sklepów

Pojawił się już najnowszy ranking sprzedaży - tym razem z rynku brytyjskiego. Sprawdźmy, jakie pudełkowe wydania gier cieszyły się w ostatnim tygodniu największą popularnością.

Okazuje się, że o Animal Crossing zostało pokonane przez FIFA 20. To właśnie sportowa produkcja EA uplasowała się na pierwszym miejscu rankingu sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. FIFA 20 sprzedawała się o połowę lepiej niż 2 tygodnie temu - głównie ze względu na przeceny (cena spadła już poniżej 25 funtów).

Ciekawy jest przypadek Ring Fit Adventure. Gra przez długie tygodnie znajdowała się poza top 10, ale działo się tak ze względu na niedobory towaru w sklepach. Gdy tylko Nintendo nadgoniło zaległości i wprowadziło Ring Fit Adventure do sklepów, to sprzedaż podskoczyła o 1160%. Dzięki temu Ring Fit Adventure uplasowało się na miejscu 2 w rankingu sprzedaży.

O kiepskich wynikach możemy natomiast mówić w przypadku Xenoblade Chronicles: Definitive Edition. Remaster ze Switch spadła na 28 miejsce rankingu już po pierwszym tygodniu od premiery. Sprzedaż zmalała o 85% w porównaniu z pierwszym tygodniem sprzedaży.

Ranking sprzedaży fizycznych wydań gier (UK, ostatni tydzień):

  1. FIFA 20
  2. Ring Fit Adventure
  3. Animal Crossing: New Horizons
  4. Call of Duty: Modern Warfare
  5. Grand Theft Auto 5
  6. 51 Worldwide Games
  7. Mario Kart 8: Deluxe
  8. The Last of Us: Remastered
  9. Star Wars Jedi: Fallen Order
  10. Marvel's Spider-Man

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-08-ring-fit-adventure-at-no-2-following-stock-boost-l-uk-charts

Tagi: ranking sprzedaż uk wyniki sprzedaży