Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.06.2020 08:30
Xenoblade Chronicles: Definitive Edition mocny debiut
608V

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition ze świetnym debiutem. To drugi najlepszy start w serii

Nintendo ma się z czego cieszyć, kolejny wydany przez nich projekt na Switcha okazał się ogromnym sukcesem i trafił do ogromnej liczby fanów. 

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition to odnowiona wersją gry, która ukazała się pierwotnie w 2010 roku na Wii. Monolith Software zdecydowanie podołało zadaniu, albowiem projekt zgarnia masę świetnych, często najwyższych not. I nie można się temu dziwić, to wyjątkowo mocna produkcja. 

Nie mają prawa zaskakiwać także wyniki sprzedażowe. Niedawno dowiedzieliśmy się przecież, że gra króluje na listach sprzedażowych nawet w Wielkiej Brytanii. Świetna jakość oraz ogromne zainteresowanie przełożyły się na fakt, iż rzeczona odsłona doczekała się drugiego najlepszego debiutu w historii serii. 

Pierwsze miejsce piastuje oczywiście Xenoblade Chronicles 2, choć różnica po pierwszym tygodniu na rynku to zaledwie 6 tysięcy egzemplarzy. Można śmiało założyć, że gdyby nie ograniczony dostęp w niektórych miejscach na Ziemi, wynik mógłby zostać przebity. Tak prezentuje się całość:

  • Xenoblade Chronicles 2 – 97,000
  • Xenoblade Chronicles: Definitive Edition – 91,000
  • Xenoblade Chronicles X – 89,000
  • Xenoblade Chronicles (Wii) – 79,000
  • Xenoblade Chronicles (New 3DS) – 44,000

Czas pokaże, czy również ten projekt przebije milion sprzedanych kopii na całym świecie, jak miało to miejsce w wydanym kilka lat temu sequelu. 

Źródło: https://nintendoeverything.com/xenoblade-chronicles-definitive-edition-had-series-second-highest-debut-in-japan/

Tagi: Monolith Soft Nintendo Xenoblade Chronicles: Definitive Edition