Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.06.2020 09:30
Craftopia na zwiastunie
1805V

Craftopia to Zelda na PC? Intrygująca gra z otwartym światem na dużym zwiastunie

Niezwykle ciekawy projekt, zmierzający na PC, który nawet nie próbuje kryć inspiracji najnowszą odsłoną przygód Linka, otrzymał pierwszy konkretny zwiastun. 

Od debiutu The Legend of Zelda: Breath of the Wild w 2017 roku, stanowi ona dla wielu niedościgniony wzór tego, jak powinny wyglądać gry akcji z otwartym światem. I choć prawdopodobnie kontynuacji nie dostaniemy jeszcze w tym roku, to wiele projektów próbuje aspirować do tego poziomu- czasem wzorując się zbyt mocno. 

Jedną z takich jest bez wątpienia Craftopia. Bardzo ciekawy tytuł, który zaprezentowany został podczas wczorajszego Indie Live Expo 2020. Gra ma zachęcać otwartym, różnorodnym światem i niezwykle rozbudowaną formułą craftingu, a więc tworzenia przedmiotów, które mogą nam się przydać podczas przemierzania kolorowych przestrzeni. 

Chyba każdemu od razu przychodzi na myśli wzorowanie się na ostatniej odsłonie przygód dzielnego Linka. Cóż, może wreszcie gracze PC dostaną swoją wersję gry? Przekonamy się o tym już w lipcu, albowiem właśnie wtedy gra wyląduje na platformie Steam we Wczesnym Dostępie. Tymczasem koniecznie sprawdźcie, jak wypada na zwiastunie

Źródło: YouTube

Tagi: Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild