Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.06.2020 11:30
Jared Leto jako Joker
1277V

Joker w interpretacji Jareda Leto był "wierny komiksom"? Reżyser Legionu Samobójców broni kreacji aktora

David Ayer, reżyser filmowego "Legionu Samobójców", postanowił obronić to, jak został zaprezentowany Joker w interpretacji Jareda Leto. 

"Legion Samobójców" z 2016 roku spotkał się z bardzo przeciętnym przyjęciem. Wśród krytyków na portalu Rotten Tomatoes uzbierał zaledwie 27% pozytywnych opinii, a na agregatorze MetaCritic dobił to 40 punktów na 100 możliwych. Nie może więc zaskakiwać, że obecnie powstaje re-boot filmu, którym zajmuje się James Gunn.

Jedną z osób, które najbardziej ucierpiały, jest Jared Leto, wcielający się w Jokera. Aktor nigdy nie krył swojego zafascynowania komiksowym błaznem, a gdy już przyszło mu go zagrać, niestety opinie o całym filmie spadły niczym grom. Jakby tego było mało, najprawdopodobniej nie zobaczymy go w odnowionej wersji, która obecnie powstaje. 

I choć wiele osób krytykuje samą konwencję Jokera, jaka przyjęto na potrzeby filmowej adaptacji, w gronie tym nie znajduje się David Ayer, a więc reżyser rzeczonej produkcji. Twórca wyśmiał na Twitterze wszystkich, którzy uważają, że kreacja Jareda Leto nie pokrywa się z tym, co mogliśmy widzieć na kartkach komiksów. 

Ciężko być zaskoczonym, iż autor dzieła je broni, choć oczywiście wszystko jest kwestią gustu. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Która filmowa inkarnacja Jokera jest Waszą ulubioną

Źródło: Twitter

Tagi: David Ayer jared leto Legion Samobójców Suicide Squad