Iza Łęcka Iza Łęcka 05.06.2020 12:22
Valorant Riot Games
1375V

Valorant może trafić na konsole. Twórcy pracują nad prototypem, ale niczego nie obiecują

Riot Games w tym tygodniu świętował premierę Valorant w wersji na komputery osobiste. Twórcy nie ukrywają, że pracują nad konsolowym wydaniem, choć nie możemy się przygotowywać do szybkiej premiery. Obecnie w przygotowaniu jest prototyp.

Valorant zadebiutował już na PC, co Riot Games uatrakcyjniło kilkoma zwiastunami przygotowującymi graczy do rozgrywki. Tuż przed wydaniem gry na pierwszej platformie pojawiło się kilka plotek, zgodnie z którymi deweloperzy pracują nad wydaniem na PlayStation 4 i Xboksa One.

Podczas rozmowy z GameSpotem producentka wykonawcza, Anna Donlon, potwierdziła wiadomość dotyczącą prac nad kolejnym wydaniem. Ekipa Riot Games zajmuje się obecnie prototypem Valorant na konsole, choć nie stanowi to gwarancji debiutu. Zespół nie jest pewny, czy będzie możliwe zapewnienie unikatowego doświadczenia na sprzęcie Sony i Microsoftu, a jakiekolwiek kompromisy nie są brane pod uwagę:

„Jeśli poczujemy, że możemy dostarczyć to doświadczenie na tych platformach, na pewno to zrobimy. Ale naprawdę chcemy, aby Valorant stał się symbolem konkretnego rodzaju rozgrywki i doświadczenia.”

Twórcy są „podekscytowani” możliwością zaoferowania tytułu na innych urządzeniach, jednocześnie jednak muszą mieć pewność, że na rynku zadebiutuje w pełni dopracowany produkt. Nie możemy wierzyć w szybką premierę, ponieważ dotychczas deweloperzy koncentrowali się na wydaniu przeznaczonym na PC.

Źródło: https://gamingbolt.com/valorant-for-consoles-is-being-prototyped-but-not-guaranteed-to-happen

Tagi: playstation ps4 Riot Games Valorant Xbox xbox one