Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.06.2020 14:41
Gwint Pan Lusterko
1497V

Gwint Pan Lusterko na świetnym zwiastunie. CD Projekt RED prezentuje kolejne rozszerzenie

CD Projekt RED zaprezentował zwiastun kolejnego rozszerzenia do Gwinta i materiał trafi w gust sympatyków uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Twórcy przygotowali zestaw nowych kart, wśród których pojawiają się nawet nowe, zmieniające się w trakcie rozgrywki legendy.

Gwint Pan Lusterko to najnowsze rozszerzenie do Gwinta. Twórcy przygotowali ponad 70 nowych kart, wśród których znajdą się elitarni wojownicy dla każdej z sześciu frakcji. Gracze mogą także zgromadzić 11 neutralnych kart.

Twórcy zapewnią także szereg nowych mechanik, między innymi: rozdarcie (na końcu sojuszniczej rundy zadaje jednostce obrażenia równe jej sile, następnie ten status jest usuwany) lub oddanie (wzmacnia umiejętności tej karty, pod warunkiem, że twoja talia składa się wyłącznie z kart frakcyjnych).

Intrygująco zapowiadają się także nowe legendy, które będą zmieniać się w trakcie rozgrywki:

„Prezentujemy zupełnie nowy rodzaj kart legendarnych w GWINCIE – karty zmieniające się w toku rozgrywki! Obejmij dowodzenie nad najbardziej charakterystycznymi postaciami wiedźmińskiego świata, poznaj wydarzenia, które je ukształtowały i opanuj ich umiejętności, które z każdą rundą zyskują na sile. Te karty dodadzą do gry zupełnie nową warstwę możliwości strategicznych, ale strzeż się, bo nie tylko ty będziesz dysponować ich mocą.”

Studio nie zapomniało o stosownym zwiastunie i szczerze mówiąc – Pan Lusterko został w świetny sposób wprowadzony w karciane realia. Trailer przypomniał mi kilka długich sesji z Wiedźminem i chciałbym już móc zapoznać się z nową przygodą CD Projekt RED.

Warto wspomnieć, że w poprzednim rozszerzeniu Gwint otrzymał fabularny tryb, a nawet w międzyczasie trafił na Steam.

Źródło: https://www.playgwent.com/pl/updates/master-mirror

Tagi: CD Projekt RED Gwent: The Witcher Card Game