Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.06.2020 11:25
Sega
617V

Segata Sanshiro w reklamie Segi. Powrót ikony konsolowego marketingu z lat 90.

Sega z przytupem podeszła do świętowania swoich 60 urodzin. Firma ujawniła już konsolkę Game Gear Micro a tym razem przedstawia kolejną reklamę nawiązującą do kultowej postaci Segaty Sanshiro.

W latach 90. nie było firmy z lepszy marketingiem od Segi. Wtedy w branżowych reklamach królował Segata Sanshiro - zwariowane klipy z tym bohaterem wykreowanym przez Segę wspominane są do dzisiaj przez miliony fanów.

Sega nie zapomniała o panie Sanshiro. W najnowszej reklamie, w której firma przypomina o 60 rocznicy swego założenia, pojawia się Sega Shiro, czyli syn Segaty Sanshiro. W rzeczywistości aktor, który wcielił się w rolę Segi Shiro jest synem Hiroshiego Fujioki, czyli gościa, który wcielił się w pamiętną, japońską "maskotkę" Segi z lat 90.

Motyw związków rodzinnych Sega eksponuje również w swojej najnowszej reklamie, przygotowanej z okazji 60 rocznicy założenia firmy. "Powierzam ci Segę" - mówi pod koniec nagrania ojciec młodego bohatera. Zrobiło się wzruszająco.

Sega pokazała też w reklamie logo "Go Sega", które ma wyrażać misję tworzenia kolejnych "inspirujących doznań" w branży gier.

Poniżej mała kompilacja szaleństw Segaty Sanshiro z lat 90.

Tagi: