Playdate coraz bliżej premiery. Doom odpalony na konsoli z korbką

News
1673V
Playdate coraz bliżej premiery. Doom odpalony na konsoli z korbką
Bartosz Dawidowski | 03.06.2020, 09:18

W najbliższych miesiącach na rynku ma się pojawić zadziwiający handheld. Okazuje się, że nadciągająca konsola Playdate, wyposażona w korbkę, otrzyma port kultowego Doom.

W przypadku Playdate z pewnością nie można mówić o odcinaniu kuponów czy o nudnym designie. Playdate wyposażone w... korbkę, którą wykorzystujemy do sterowania, otrzyma konwersję tytułu, który po prostu musi pojawić się na dosłownie każdym sprzęcie (przypominam, że w Doom można już było pograć na bankomacie a nawet poprzez interfejs oscyloskopu).

Doom na konsoli z korbką 

Konwersję Dooma na Playdate szykuje programista Nic Magnier, pracujący również jako projektant w Keen Games. Mężczyzna pochwalił się swoimi dokonaniami w tym tygodniu. Projekt oczywiście jest ciekawy, ale przy okazji pokazuje, że deweloperzy mają już u siebie rzeczone handheldy i że premiera jest blisko. Playdate zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku i będzie kosztować 149 dolarów.

Nowe gry będą oferowane na Playdate w formie subskrypcji, ale nic nie szkodzi też, by fani tworzyli własny software. Sprzęt zapewnia otwarty system i jest bardzo przyjazny dla przedsięwzięć typu homebrew.

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych