Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 31.05.2020 15:52
Crusader Kings III Religia i Kultura
1312V

Crusader Kings III. Deweloperzy rozmawiają o systemie religii oraz kultury

Paradox Interactive robi doskonałą robotę tworząc ze swoich strategii wielkie produkcje, w których można się zanurzyć dosłownie na tysiące godzin, a i tak odkrywa się w nich ciągle coś nowego. Nadchodzący niebawem Crusader Kings III będzie kolejnym tego przykładem.

W najnowszym wideo poświęconym zawartości nadchodzącej gry deweloeprzy szeroko wypowiedzieli się na temat systemu religii oraz kultury, jaki spotkamy w finalnej wersji gry. 

Twórcy doskonale wiedzą, że ciężko będzie im dorównać kultowi drugiej odsłony serii, dlatego dokładają wszelkich starań, aby nadchodząca "trójka" pozwalała nam na absolutnie wszystko - także w wyżej wymienionych kwestiach. Dzięki temu w CK3 będziemy mogli opowiedzieć się za jednym z aż 101 dostępnych odłamów religijnych, a jeśli tego zechcemy, stworzymy swoją wiarę, niczym najwybitniejsi protestanci średniowiecza. Do dyspozycji będziemy mieli takie narzędzia jak własny kodeks religijny, własne logo, nazwa oraz przykazania, sławiące nasze poglądy na całym świecie.

Dodatkowo w kwestiach kulturowych bardzo fajną gratką dla fanów będzie możliwość własnoręcznego przyczynienia się do powstania tak ikonicznych budowli jak chociażby Katedra Notre-Dame! Deweloperzy zadeklarowali, że tym razem nie ograniczają się w żadnym stopniu i pozwolą nam na tworzenie kultowych miejsc z całego świata dostępnego na mapie gry - nie zależnie od tego, czy to Francja czy Bliski Wschód. Przy okazji, warto sobie przypomnieć ostatni zwiastun fabularny.

Tagi: Crusader Kings III Paradox Development Paradox Interactive