Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 30.05.2020 09:45
Dying Light 2 techland
1623V

Dying Light 2 jest "na ostatniej prostej". Techland zaprzecza doniesieniom o problemach

Wiele wskazuje na to, że sequel kultowej gry od wrocławskiego studia może być bliżej, niż nam się wydaje. Druga odsłona Dying Light jest prawie skończona. 

Dying Light z 2015 roku okazała się ogromnym hitem. Mieszanka parkoura, szalonej akcji i zmutowanych zombie była właśnie tym, czego potrzebowali gracze. Nie może więc zaskakiwać, jak bardzo wyczekuje się kontynuacji. Ta wciąż nie dostała daty premiery, a sytuację pogorszył jeszcze koronawirus. 

Do pierwszego przesunięcia doszło jeszcze w styczniu, a później zaczęły pojawiać się plotki o nieciekawej sytuacji w Techlandzie oraz potencjalnym przejęciu studia przez Microsoft. Obie okazały się nieprawdziwe, o czym zapewnili w najnowszym wywiadzie Tymon Smektała oraz Ola Sondej. 

Pani Sondej odniosła się do kilku zarzutów, które pojawiały się w ostatnim czasie. Po pierwsze przekazała, że prace nad DL2 nie są bynajmniej chaotyczne, a wizja gry zmienia się tylko w naturalny sposób- nie należy doszukiwać się w tym czegoś wyjątkowego.

Zdradziła także, że nie jest prawdą, iż wrocławski oddział nie radził sobie z produkcją i wszystko musiało ratować studio z Warszawy. Jakby tego było mało, odniosła się również do plotek traktujących o niewygodnej współpracy z Chrisem Avellone, ponownie twierdząc, że jest to informacja daleka od prawdziwej

Cały długi wywiad jest niesamowicie ciekawy i możecie go przeczytać w tym miejscu. Bez wątpienia najbardziej interesująca, w kontekście powstania Dying Light 2, jest ostatnia wypowiedź Tymona Smektały:

W Techland pracuje cały zespół, który zajmuje się ustaleniem i ogłoszeniem daty premiery gry oraz wszystkich towarzyszących temu informacji. Wiem, że chcą zaskoczyć graczy, więc nie zamierzam nic zdradzać, żeby nie psuć zabawy. Jedyne, co mogę powiedzieć, to, abyście nam zaufali- to już ostatni etap projektu i potrzebujemy Waszego wsparcia! 

Wygląda więc na to, że premiera gry jest już naprawdę blisko i prawdopodobnie ogłoszenie daty premiery jest kwestią najbliższych tygodni. Pozostaje czekać i wierzyć w słowa głównego projektanta wyczekiwanego przez wielu tytułu. 

Źródło: https://www.escapistmagazine.com/v2/dying-light-2-interview-techland-response-development-trouble/

Tagi: Dying Light 2 Techland