SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.02.2019 12:33
Final Fantasy XVI powrotem do korzenii serii? Według Yoshidy - tak
1326V

Final Fantasy XVI powrotem do korzenii serii? Według Yoshidy - tak

Final Fantasy XVI wróci do korzeni serii? Jeśli za grę odpowiadałby Naoki Yoshida (aktualnie Final Fantasy XIV), to właśnie tak wyglądałaby nowa odsłona.

Final Fantasy XVI prawdopodobnie znajduje się we wczesnym etapach produkcji. Być może Square opracowuje koncept nowej odsłony serii, może prace są posunięte dalej niż nam się wszystkim wydaje. Niemniej, nie wiadomo w którym kierunku pójdzie seria.

Polska wersja Final Fantasy XV na PC dostępna

Jeśli za grę odpowiadać by miał Naoki Yoshida, osoba odpowiedzialna za ocalenie Final Fantasy XIV, to szesnastka wróciłaby do korzeni. Mowa tutaj o klimacie średniowiecza, broni białej i magii, bez wszechobecnej technologii i mechów.

Huh? Zadajecie trudne pytania [śmiech]. Myślałem, że na spotkaniu z fanami będę dostawał proste pytania, a jest inaczej [śmiech].

Jeśli chodzi wam o to, czy wkrótce pojawi się nowe MMO, to nie ma na to większych szans. Tak długo jak FF XIV radzi sobie dobrze, nowe MMO nie jest potrzebne.

Patrząc na serię prywatnie, chciałbym by Final Fantasy wróciło do swoich korzeni - prostego fantasy. Bez maszynerii, bez mechów i przesadnej technologii.

Odpowiedzi udzielił w trakcie paryskiego Fan Festu, gdzie padło między innymi to pytanie.

Jak zauważył nasz redakcyjny kolega Enkidou, często jest tak, że gdy japoński deweloper mówi, że chętnie by coś zrobił lub coś widziałby tak, a nie inaczej, to najczęściej właśnie nad tym pracuje. W tej sprawie, Naoki Yoshida jako producent Final Fantasy XVI wydaje się być idealną osobą. A i powrót do klasycznego fantasy serii by się przydał po latach gonienia za realistycznym designem.

Źródło: https://www.siliconera.com/2019/02/05/naoki-yoshida-wants-next-final-fantasy-to-be-more-fantasy-have-less-machines-and-no-mecha

Tagi: final fantasy xvi naoki yoshida Square Enix