Iza Łęcka Iza Łęcka 29.05.2020 10:47
XCOM 2 Switch Firaxis Games
908V

XCOM 2 w wersji przenośnej. Porównanie wersji Nintendo Switch i PC

Wielka produkcja Firaxis Games została przeniesiona na Nintendo Switcha. Od dzisiaj XCOM 2 jest dostępny na platformie Nintendo, warto więc sprawdzić jak taktyczna gra radzi sobie na nowym urządzeniu.

XCOM 2 na początku 2016 roku trafił na komputery osobiste, by po kilku miesiącach to gracze korzystający z PlayStation 4 i Xboksów One mogli próbować swoich sił w partyzanckiej walce z obcymi. 2K Games już dzisiaj zaoferuje trzy klimatyczne kolekcje na Nintendo Switcha, a wśród tytułów pojawił się XCOM 2 Collection zawierający podstawkę z czterema DLC oraz dużym dodatkiem War of the Chosen.

Wczoraj mogliśmy sprawdzić porównanie z BioShocka 2, natomiast teraz warto sprawdzić jak XCOM 2 radzi sobie na konsoli Nintendo. Na poniższym materiale zobaczycie zestawienie gry z wersją z PC: w przypadku najnowszej edycji zaoferowano wyraźnie słabszą rozdzielczość, choć ten aspekt nie powinien stanowić zbyt dużego problemu dla sympatyków IP. Teraz XCOM 2 sprawdzimy w każdych warunkach. Dodatkowo, zobaczcie także gameplay – nagrany w dwóch wersjach.

Mogę podejrzewać, że XCOM 2 na ekranie konsoli mimo wszystko prezentuje się zadowalająco, ale przekonam się o tym dopiero za kilka dni, gdy zamówiona kopia trafi do mych rąk. 

Firaxis Games wciąż nie potwierdziło planów na kolejne lata, choć deweloperzy mogą już w tajemnicy pracować nad kolejnym XCOM-em.

Źródło: YouTube.com

Tagi: 2K Games Firaxis Games xcom 2 XCOM 2 Collection