Iza Łęcka Iza Łęcka 29.05.2020 09:19
PS5 Wsteczna
2616V

PS5 może wykorzystać aktualizacje systemu do rozbudowy Wstecznej Kompatybilności

Sony nadal nie podzieliło się kompletnymi informacjami dotyczącymi Wstecznej Kompatybilności PS5, jednak na witrynie PlayStation Iceland została dodana informacja, która sugeruje rozwój biblioteki za sprawą aktualizacji. Po nagłośnieniu sprawy przez media, wiadomość zniknęła z oficjalnej strony PlayStation 5.

Wsteczna Kompatybilność w PS5 to kolejny aspekt dotyczący najnowszej konsoli Sony, który nie został jak dotąd dokładnie scharakteryzowany. Mark Cerny nie ujawnił oczekiwanych konkretów podczas pokazu PlayStation 5, jednak na blogu PlayStation już jakiś czas temu została dodana informacja o wsparciu „ponad 4000 tytułów z PS4”. Choć nadal brakuje finalnych szczegółów, gracze natrafili na ciekawy trop.

Lokalne oddziały PlayStation aktualizowały witryny PS5, gdzie  podkreślane były atuty konsoli. Zespół PlayStation Iceland wspomniał nie tylko o prędkości, grafice oraz niesamowitych wrażeniach, natomiast w szczegółach pojawiła się również wzmianka o Wstecznej Kompatybilności:

„Graj we wsteczny katalog gier obsługiwanych przez PS4 dzięki aktualizacjom systemu.”

Wiadomość została szybko usunięta przez Sony. Informacja sugeruje, że Sony może podążyć drogą Microsoftu i systematycznie rozbudowywać bibliotekę Wstecznej Kompatybilności. Nadal nie wiemy jakich gier możemy spodziewać się na start, jednak trzeba przyznać, że branża oczekuje już ujawnienia wszystkich kart dotyczących PS5 w ciągu najbliższych tygodni.

Nawiązując do tematu, Microsoft wczoraj potwierdził „najbardziej wydajną i kompatybilną konsolę nowej generacji”. Urządzenie od premiery otrzyma dostęp do „tysięcy gier”.

Źródło: https://www.gamesradar.com/ps5-backwards-compatibility-will-let-you-play-supported-ps4-games-with-system-update/

Tagi: PlayStation 4 playstation 5 ps4 PS5 wsteczna kompatybilność