Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.05.2020 19:33
HP Reverb G2
1172V

HP Reverb G2 to gogle VR nowej generacji. HP, Microsoft i Valve ujawniły urządzenie

Na rynku wirtualnej rzeczywistości właśnie pojawił się nowy gracz, który może zaskarbić sobie sympatię wielu graczy. HP Reverb G2 to najnowsza propozycja przygotowana przez HP, Microsoft oraz Valve. Sprzęt działa w ekosystemie WMR i zapewni świetną jakość VR.

O wspólnym projekcie HP, Microsoftu oraz Valve informowaliśmy dwa miesiące temu, ale HP Reverb G2 zostało ujawnione dopiero dzisiaj. Sprzęt jest prezentowany jako „gogle VR nowej generacji” i choć już dzisiaj można składać zamówienia przedpremierowe, to jego debiut odbędzie się jesienią.

HP G2 to pierwszy zestaw WMR oferujący cztery kamery do śledzenia gracza (dwie z przodu dwie z boku), a producent zadbał o rozbudowane kontrolery, które posiadają nie tylko przyciski ale również gładzik. Inżynierowie wykorzystali informacje zwrotne, by zadbać o odpowiednie umiejscowienie klawiszy i zapewnić jak najlepszy komfort.

Urządzenie oferuje rozdzielczość 2160 x 2160 na jedno oko i zupełnie odświeżone ekrany, by poprawić rozgrywkę względem poprzedniego sprzętu HP. Valve pomogło w dostosowaniu i kalibracji wyświetlacza. Producent podkreśla, że firma nie tylko zapewni lepszą rozdzielczość od konkurencji, ale dodatkowo zadbano o mniejszy ekrany, co znacząco poprawia jakość rozgrywki. HP Reverb G2 proponuje 114-stopniowe pole widzenia.

HP Reverb G2 zostało wycenione na 600 dolarów. Tak prezentuje się specyfikacja:

  • Platforma: WMR (z kompatybilnością z SteamVR)
  • Rozdzielczość: 2,160 × 2,160 LCD na jedno oko przy 90Hz
  • Polew widzenia: 114°
  • Śledzenie: Cztery kamery
  • Waga: 0,55 kg
  • Długość kabla: 6 m
  • Połączenie: DisplayPort, USB-C, zasilacz (opcjonalnie) [Adapter DisplayPort do mini-DisplayPort w zestawie]
  • Kontrolery: Baterie wyjmowane, 2x AA (w zestawie)

W temacie VR sprawdźcie także ZOTAC VR GO 3.0 – jest to plecak do wirtualnej rzeczywistości

Źródło: Informacja prasowa HP

Tagi: HP HP Reverb G2 Microsoft Valve