Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.05.2020 20:04
Trackmania 2020
798V

Trackmania będzie dostępna za darmo. Ubisoft zaprezentował trzy wersje: Starter, Standard i Club Access

Trackmania przyjedzie do graczy już na początku lipca, więc Ubisoft postanowił ujawnić wszystkie szczegóły dotyczące dystrybucji. Zainteresowani otrzymają szansę sprawdzenia zręcznościowych wyścigów za darmo, jednak w wersji „Starter” nie otrzymamy pełnej zawartości.

Ubisoft w kwietniu przedstawił dynamiczny zwiastun nowej Trackmanii i potwierdził datę premiery. Gra trafi do graczy już 1 lipca i dzisiaj możemy potwierdzić darmową wersję. Twórcy w zasadzie ujawnili trzy edycje, które będą dostępne w Epic Games i Uplay.

Florent Castelnerac, dyrektor zarządzający Ubisoft Nadeo, zapowiedział różne wydania następującymi słowami:

„Trackmania to uniwersalna gra wyścigowa, a dzięki trzem poziomom zaangażowania, staramy się dopasować do preferencji każdego gracza. Darmowy Starter Access to świetny wstęp dla nowych graczy. Standard oraz Club Access będą wspierać tworzenie i udostępnianie narzędzi dla naszych bardziej zaawansowanych graczy.”

Ubisoft zdecydował się na bezpłatne wydanie, które pozwoli graczom sprawdzać 25 torów oraz tryb sieciowy. W trakcie zabawy zgarniemy także medale, ustanowimy rekordy, a nawet sprawdzimy tory stworzone przez innych fanów serii. Deweloperzy pozwolą także wziąć udział w oficjalnych rozgrywkach.

Jeśli jednak zdecydujecie się kupić jedną z dwóch edycji (39,90 zł lub 119,90 zł) otrzymacie znacznie więcej opcji. Wszystkie szczegóły zostały zaprezentowane poniżej:

  • Starter Access: Bezpłatny dostęp do wyścigów w pojedynkę lub w trybie dla wielu graczy w odnowionych oficjalnych kampaniach, w tym 25 torach, umożliwiający graczom zdobywanie medali i ustanawianie rekordów w regionalnych rankingach. Gracze będą mogli cieszyć się treściami tworzonymi przez innych, poprzez Arcade Channel, wypróbować różne edytory (tory, powtórki i skórki) oraz serwery z ocenianymi trasami. Cotygodniowa Liga Narodów jest również dostępna dla nieformalnych rozgrywek. 
  • Standard Access: Oprócz darmowej zawartości, Standard Access rozszerza zawartość o dostęp do treści tworzonych przez graczy, w tym wybór „Track of the Day” oraz pełny dostęp do powtórek, edytorów tras i serwerów z ocenianymi trasami. Ponadto gracze mogą brać udział w codziennych zawodach i śledzić każdy „Track of the Day” oraz „Oficjalny” tor kampanii. Roczny dostęp do Standard Access jest dostępny za 39,90 złotych.
  • Club Access: Włączając powyższe, Club Access pozwala graczom dołączyć do swoich ulubionych klubów, aby uzyskać dostęp do ekskluzywnych treści i aktywności, takich jak modyfikacje skórek, specjalne kampanie, pokoje online, tory treningowe i zawody. Gracze mgą również stworzyć własny klub, aby dzielić się swoimi treściami i organizować wydarzenia. Gracze mogą wziąć udział w Open Grand League, organizowanej przez Ubisoft Nadeo, i spróbować zakwalifikować się do Trackmania Grand League. Roczny dostęp Club Access jest dostępny za 119,90 złotych lub w wersji na trzy lata za 249,90 złotych. Po wygaśnięciu dostępu, gracze zachowują dostęp do torów oferowanych w oficjalnej kampanii oraz „Track of the Day”.

Trackmania to dopiero początek atrakcji szykowanych na 2020 rok przez Ubisoft. Firma potwierdziła już duże plany dotyczące kolejnych premier.

Źródło: Informacja prasowa: Kool Things

Tagi: Trackmania Ubisoft Ubisoft Nadeo