Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.05.2020 11:04
Blizzcon 2020
553V

Blizzcon 2020 odwołany. Pandemia przekreśla branżowe plany nawet w listopadzie

Mówilo się o tym już od miesięcy. W końcu Blizzard potwierdził obawy graczy: Blizzcon 2020 nie odbędzie się w tym roku. Firma szykuje jednak i tak coś dla fanów.

Taki obrót spraw był w zasadzie oczywisty, bo organizatorzy branżowych imprez zdecydowali się na odwołanie już praktycznie wszystkich wydarzeń z tego roku. Do grona takich firm dołącza właśnie Activision Blizzard, które ogłosiło dzisiaj, że Blizzcon 2020 się nie odbędzie.

"Przeprowadziliśmy wiele dyskusji na temat tego, jak mógłby wyglądać konwent w świetle nowych wytycznych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. (...) Ostatecznie podjęliśmy decyzję, żeby nie przeprowadzać Blizzconu w tym roku" - czytamy w komunikacie od Saralyn Smith z Blizzarda.

Blizzard twierdzi, że nie wszystko jeszcze stracone. Możliwe, że na początku 2021 roku doczekamy się rozbudowanych livestreamów, czyli czegoś w rodzaju cyfrowej wersji kultowej imprezy. Obecnie firma zastanawia się, jak najlepiej ugryźć temat turniejów, które nie mogą odbyć się fizycznie, na miejscu.

Na ostatnim Blizzconie doszło do ujawnienia Diablo 4 i Overwatch 2. Blizzcon 2020 miał się odbyć w listopadzie.

Tagi: Blizzard blizzcon Diablo 4