Iza Łęcka Iza Łęcka 26.05.2020 11:19
World War Z
492V

World War Z na Switch to bardziej wymagający port niż Wiedźmina 3. Gra otrzyma wielkie wsparcie

Saber Interactive potwierdza ogromny sukces World War Z. Planowany jest systematyczny rozwój produkcji przez kolejne miesiące i przygotowanie do następnej premiery. Gra trafi na Nintendo Switcha, jednak stworzenie portu jest bardziej wymagające niż opracowanie nowej wersji Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Saber Interactive w kwietniu zapowiedziało World War Z na Nintendo Switcha, jednak jak dotąd nie zostaliśmy uraczeni materiałami z gry. Pomimo braku prezentacji pozycji, po debiucie portu, gracze mogą szykować się na dalsze wsparcie ze strony deweloperów. Walka o przetrwanie w świecie pełnym zombie zaskarbiła sobie liczne grono sympatyków.

Matthew Karch, dyrektor generalny Saber Interactive, potwierdził niesamowity sukces gry – World War Z posiada już 10 mln graczy i to właśnie dla nich deweloperzy chcą wspierać tytuł:

„Jesteśmy podekscytowani sukcesem WWZ i jesteśmy zobowiązani do wspierania gry w najbliższej przyszłości. Do tej pory mamy ponad 10 milionów zarejestrowanych użytkowników, a społeczność stale się rozwija. Planujemy rozwój IP i wykorzystanie jego potencjału. Porozmawiamy o przyszłości WWZ, kiedy będziemy przedstawiać swoje plany.”

Jak podkreśla przedstawiciel studia, nie możemy jeszcze skupiać się na dalszych celach zespołu. Wszystko najpewniej ulegnie zmianie po debiucie gry na Nintendo Switcha. Zdaniem Karcha, opracowanie World War Z na konsolę Nintendo jest bardzo wymagające:

„Nadchodząca wersja na Switcha WWZ jest w rzeczywistości bardziej wymagająca niż port Wiedźmina 3!”

Studio jest oszczędne w wypowiedziach na temat przeniesienia World War Z na nową generację, wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, że gra skorzysta z możliwości Wstecznej Kompatybilności. Dyrektor generalny Saber Interactive zaznaczył, że jego studio jest podekscytowane różnymi funkcjami next-genów – przede wszystkim właśnie tą wcześniej wspomnianą.

Warto dodać, że Embracer Group, do którego należy Saber Interactive pracuje obecnie nad 118 grami.

Źródło: https://playfront.de/world-war-z-ein-riesiger-erfolg-ps5-plane/

Tagi: Mad Dog Games Saber Interactive World War Z