Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 23.05.2020 14:04
Minecraft PAC-MAN 40th DLC
713V

Minecraft świętuje 40. urodziny PAC-MANa. Twórcy przygotowali specjalne DLC

W tym tygodniu świat obiegła informacja, że kultowy PAC-MAN obchodzi w tym roku swoje 40. urodziny! Z tej okazji świętować zaczęła praktycznie cała nasza branża.

Wczoraj Wojtek pisał o świetnej inicjatywie jaką podjęli wspólnie NVidia i Bandai Namco, dzięki której za sprawą sztucznej inteligencji odtworzono pierwszą wersję gry - całość naprawdę została przygotowana przez technologię GameGAN.

Dziś zaś prezentujemy Wam kolejne świetne wydarzenie, które nie tylko uczci 40. urodziny żółtego bohatera, ale także spopularyzuje go na masową skalę wśród młodszych odbiorców. Dlaczego? A no dlatego, że PAC-MAN trafił jako DLC do rewelacyjnego Minecrafta, który swoją drogą przekroczył aż 200 mln sprzedanych kopii.

W ramach dodatku gracz będzie mógł przebrać się za współczesną formę PAC-MANa i za pomocą specjalnych narzędzi przygotować własny labirynt wypełniony punkcikami, owocami i oczywiście duchami. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem rzeczonego DLC, musicie przygotować 1340 minecraftowych monet.

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios minecraft