Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 23.05.2020 11:29
Arkane Studios Documentary
467V

Twórcy Dishonored i Prey dostaną film dokumentalny. Zobaczymy w nim skasowany projekt Half-Life

Arkane Studios jest jednym z najbardziej utalentowanych i zasłużonych w ostatnich latach zespołów deweloperskich, którego historii tak naprawdę w sporej części nie znamy.

Tutaj z pomocą przychodzi ekipa Noclip, czyli niezależnych twórców filmów dokumentalnych o grach i studiach je tworzących. Z okazji przekroczenia progu 500 tysięcy subskrypcji dokumentaliści ruszyli w odwiedziny do twórców Dishonored oraz Prey.

Zespół Noclip przygotował ostatnio rewelacyjny materiał o serii Total War, a jeszcze wcześniej pokazali światu jak powstawał nasz rodzimy Wiedźmin 3: Dziki Gon. Teraz zaś będziemy mogli zobaczyć sporo nieznanych opowieści, które nigdy wcześniej nie opuściły murów Arkane Studios.

Deweloperzy opowiedzieli między innymi o swoich początkach, jakie znaczenie miał dla nich Dark Messiah of Might and Magic, a także o skasowanym projekcie w uniwersum Half-Life'a - kto wie, może to był ten HL3 na jakiego przez lata czekaliśmy? Premiera filmu w pełnej wersji odbędzie się już we wtorek 26 maja.

Źródło: Noclip

Tagi: arkane studios dishonored film dokumentalny half-life noclip prey