Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2020 14:49
The Last of Us 2 Ellie
1154V

Naughty Dog walczy ze spoilerami The Last of Us 2. Twórcy wykorzystują nowe narzędzie Twittera

Twórcy The Last of Us 2 pomimo przecieków i problemów związanych z komunikacją kontynuują kampanię marketingową gry. Naughty Dog zdecydowało się wykorzystać nowe narzędzie dostarczone przez Twitter, by zabezpieczyć fanów przed niepożądanymi informacjami.

Szczegóły dotyczące fabuły The Last of Us 2 trafiły do Sieci, więc gracze byli narażeni na spoilery związane z kilkoma kluczowymi dla całej historii wątkami. Twórcy zdecydowali się blokować możliwość publikowania wiadomości pod filmami na YouTubie, ale problemem był Twitter.

Pod dosłownie każdym postem deweloperów, studia oraz nawet samego PlayStation w ostatnich tygodniach pojawiały się zdjęcia lub gify niszczące zabawę innym graczom, ale na szczęście sam Twitter postanowił zareagować.

Firma dodała nową opcję – teraz możemy pod postem wyszczególnić odbiorcę, który otrzyma opcję komentowania. Naughty Dog postanowiło wykorzystać technologię i twórcy po prostu nie oznaczyli nikogo. W ten sposób choć gracze mogą reagować na post (zostawiając serduszka lub podając go dalej), to jednak nikt już nie musi się obawiać, że w odpowiedzi zobaczy nieodpowiednie zdjęcie.

Trudno powiedzieć, czy Twitter zareagował na specjalną prośbę Sony/Naughty Dog/PlayStation, ale na pewno funkcja pomoże wszystkim zainteresowanym w komunikacji ze społecznością. 

Warto oczywiście pamiętać, że choć w Sieci pojawiło się kilka ważnych wątków z The Last of Us 2 to gra jest ogromna, więc na pewno nie widzieliśmy jeszcze wszystkiego. W dodatku Troy Baker uważa, że „to nie ma znaczenia”, bo najlepsze dopiero przed nami.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/naughty-dog-fights-the-last-of-us-part-2-spoilers-/1100-6477606/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II