Iza Łęcka Iza Łęcka 22.05.2020 13:35
xbox pierwszy
4384V

Kod źródłowy Xboksa wyciekł do Sieci. Microsoft rozpoczął śledźtwo

Redakcja The Verge potwierdza wiadomości dotyczące dużego wycieku danych, wśród których znalazł się kod źródłowy pierwszego Xboksa. Microsoft otrzymał raporty i rozpoczął dochodzenie w tej sprawie.

Microsoft od dłuższego czasu mocno wspiera Wsteczną Kompatybilność, chętnie oferując kolejne klasyczne tytuły na nowszych platformach. Wśród całej społeczności graczy nie brakuje jednak takich, którzy chętnie zaznajamiają się nie tylko z wiekowymi produkcjami, ale i z technologiami zastosowanymi w starszych sprzętach - w tym w pierwszym Xboksie.

Wspomniane wyżej osoby mogą skorzystać na najnowszym wycieku danych. Według informacji redakcji The Verge, w Sieci pojawił się kod źródłowy pierwszego Xboksa. Co więcej, wśród plików odnaleziono także szczegóły Windowsa NT 3.5.

Dziennikarze jednak podkreślają, że „entuzjaści” już wcześniej posiadali dostęp do części danych, choć obecnie mówi się o wycieku dodatkowych informacji oraz wewnętrznych dokumentów. Niewątpliwie, pliki mogą zachęcić osoby do grzebania w systemie pierwszej konsoli Microsoftu. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, rzecznik korporacji z Redmond podkreślił, że firma zdaje sobie sprawę z raportu i „prowadzi dochodzenie”.

Według udostępnionych wiadomości, również Nintendo mierzyło się z wyciekiem na początku maja. W Sieci miały pojawić się 2TB danych zawierających oryginalny kod źródłowy Nintendo 64, Nintendo GameCube'a oraz Nintendo Wii.

W marcu informowaliśmy o kradzieży danych od AMD, wśród których znalazły się między innymi szczegóły Xboksa Series X. Hakerzy dotarli także do kodów źródłowych CS GO i Team Fortress 2.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-source-code-for-the-original-xbox-has-reportedly-leaked/

Tagi: kod źródłowy Microsoft wyciek xbox