Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.05.2020 11:57
Persistence
507V

The Persistence już bez wymogu VR. Premiera i oceny survival horroru

Okazuje się, że horror VR The Persistence nie potrzebuje do szczęścia gogli VR. Gra została bez fanfar pozbawiona wymogu posiadania dodatkowych akcesoriów na XOne, PS4, Switch i PC.

The Persistence pojawiło się wcześniej wyłącznie w wersji kompatybilnej z PlayStation VR. Wydawca postanowił jednak, że uwolni swój survival horror z elementami roguelike'a od wymogu posiadania gogli VR. Produkcja wylądowała w takiej formie na XOne, PS4, Switch i PC. Premiera odbyła się 21 maja w cyfrowej dystrybucji. Właśnie dowiedzieliśmy się, że tytuł zadebiutuje w fizycznym wydaniu 17 lipca. Trochę dłużej poczekamy na pudełkowe wydanie na Nintendo Switch - dokładnie do 31 lipca.

W The Persistence zadaniem gracza jest odpalenie silników statku kosmicznego, na którego pokładzie przybyliśmy do pewnego układu słonecznego. Zadanie nie jest jednak proste - na drodze spotkamy członków załogi, którzy zmienili się w potwory mutantów. Po każdym zgonie będziemy podejmować kolejną próbę ucieczki (otoczenie jest generowane proceduralnie przy każdym podejściu do wyzwania).

Oceny w recenzjach The Persistence są pozytywne. Tytuł zgarnia w nowym wydaniu noty na średnim poziomie 7,5/10.

Tagi: Firespirte Firesprite The Persistence