redakcja PPE redakcja PPE 28.05.2020 09:40
PSX Extreme 274
1225V

PSX Extreme 274 już w sprzedaży!

W czwartek, 28 maja, do sprzedaży trafi czerwcowy numer PSX Extreme. Na 100 stronach znajdziecie materiały m.in. o Xbox Game Passie, The Last of Us, wikingach, Mortal Kombat, Pegasusie, Final Fantasy VII Remake (w tym redakcyjny zgrentgen), recenzje aktualnych produkcji plus tradycyjnie stałe działy. Z góry życzymy miłej lektury!

Drodzy Czytelnicy, przypominamy o możliwości nabycia magazynu PSX Extreme poprzez stronę shop.psxextreme.pl. W cenie wydania wysyłka pocztowa gratis. 

PSX Extreme 274 Minecraft Dungeons

Roger: Zazwyczaj w maju pojawiały się w PSX Extreme artykuły, które nakręcały hype na zbliżające się targi E3, coroczne święto graczy. W tym roku Electronic Entertainment Expo nie będzie, a wydawcy skupili się na własnych prezentacjach sieciowych zapowiadających nowe tytuły. Właśnie w taki sposób dowiedzieliśmy się o Assassin’s Creed Valhalla.

Poszliśmy więc za ciosem i skontaktowaliśmy się z deweloperami nowego Asasyna, aby wyciągnąć jak najwięcej informacji o kolejnej przygodzie skrytobójców. Efekt? Temat Numeru, w którym przygotowaliśmy nie tylko ogromną zapowiedź gry z ekskluzywnymi informacjami, ale też przybliżyliśmy Wam historię wikingów i to, jakie postacie historyczne pojawią się w produkcji Ubisoftu. Drugi tytuł, który trafił do analizy, to pierwsza część The Last of Us. Zaglądamy za kulisy tworzenia przygód Joela, przyglądamy się, jak powstawały świat, potwory i scenariusz, jak wyglądał casting na voice-actorów i jak zmieniał się projekt na przestrzeni kolejnych lat, jednocześnie przypominając Wam nieco fabułę przed premierą drugiej odsłony. W ostatnim, trzecim Temacie Numeru rozkładamy na części pierwsze usługę Xbox Game Pass, opisując jej początki, rozwój i przyszłość, zahaczając o usługi i technologie, jakie zobaczymy na next-genowym Xboksie. Czy tak będzie wyglądała przyszłość gier? Temat z pewnością ciekawy, nie tylko dla fanów „zielonego obozu”.

Wprawdzie rzutem na taśmę udało nam się zrobić recenzje takich gier jak Minecraft Dungeon (póki co werdykt beta), Maneater czy remaster Mafii II, ale numer pęka w tym miesiącu przede wszystkim od artykułów. Norby opowiada, jak wygląda prowadzenie sklepu z grami w czasach pandemii i jak niektórzy dystrybutorzy zawyżają ceny. Recenzji Streets of Rage 4 towarzyszy arcyciekawy wywiad z Eugeniuszem Wiechą, który rozkręcał w Polsce biznes salonów gier i opowiada wiele anegdot z czasów PRL-u, barakowozów oraz okresu transformacji naszego kraju. Wiecie, ile można było zarobić, wstawiając taki automat na dyskoteki? To były szalone czasy. W Retro bez cenzury bierzemy na warsztat serię Mortal Kombat, która w Polsce była popularna nie tylko ze względu na gry, ale również film – muzyka z niego leciała w latach 90. na każdej dobrej domówce. Wspominamy te lata, jak i dokopujemy się do wielu mało znanych faktów z developingu kolejnych części. Premiera nowej gry o Predatorze zachęciła nas także do odpalenia wehikułu czasu i przeniesienia się do epoki Pegasusa i kaset VHS, gdy gry na licencji filmowej i serialowej będące klonami NES-owych tytułów znaliśmy jak własną kieszeń. Kto je wszystkie produkował? Dlaczego prawa do RoboCopa kosztowały grosze? I jak do ośmiobitowych gier podchodził Steven Spielberg? 

W numerze sprawdzamy ponadto, jak religia przedstawiana jest w grach i które tytuły wzbudzały największe kontrowersje. Rozmawiamy też z polskimi twórcami tworzącymi symulatory gier – od menela, przez dilera narkotyków, a na remontach domu kończąc. Polska powoli staje się prawdziwym hegemonem tego gatunku, a niektórzy uważają, że PlayWay będzie niedługo większym gigantem niż CD Projekt RED. I nawet nie pytajcie, ile można na tym zarobić. Bardzo gorąca była też dyskusja o remake’u Final Fantasy VII w kolejnym Zgrentgenie. Poza ostrą wymianą zdań dajemy Wam też coś ekstra – analizę zakończenia gry wraz ze wszystkimi możliwymi interpretacjami i sekretami. Oczywiście dla tych, którzy już tytuł ukończyli. A jeśli interesujecie się kosmosem, to po recenzji Deliver Us the Moon przeczytacie z zaciekawieniem o naszym ukochanym Księżycu. Historii, mitach, teoriach spiskowych i rzecz jasna tym, jak przedstawiany był w grach. I to nie tylko w tych oczywistych, fabularnych. Pamięta ktoś jeszcze, że po Srebrnym Globie mogliśmy jeździć w Gran Turismo?

A jeśli wciąż jesteście nieprzekonani, to w tym miejscu cały na biało wjeżdża Myszaq, który w swoim kolejnym zwyrodniałym artykule o horrorach wspomni o karierze aktorskiej Sashy Grey. Nie wiecie, kto to? Może to i lepiej :). Udanej lektury i dzięki wielkie za wsparcie, które w tych ciężkich czasach jest nam niezbędne do przetrwania.

PSX Extreme 274 Xbox Game Pass

PSX Extreme 274 Wikingowie

PSX Extreme 274 The Last of Us

PSX Extreme 274 Final Fantasy VII Remake

PSX Extreme 274 Streets of Rage 4

PSX Extreme 274 Pegasus

PSX Extreme 274 Mortal Kombat

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU

Xbox Game Pass – karnet na granie przyszłością gier?
Epoka wikingów
The Last of Us – podróż emocjonalna

CO NOWEGO

DiRT 5
The Medium
Summer in Mara
Handel w czasie pandemii

RECENZJE

80’s Overdrive
Archaica: The Path of Light
Deliver Us The Moon
Dread Nautical
Fury Unleashed
Hatsune Miku: Project DIVA MegaMix
Ion Fury
Mafia 2: Definitive Edition
Maneater
Minecraft Dungeons
MLB The Show 20
Moving Out 
Predator: Hunting Grounds
Saints Row: The Third Remastered
Spirit of the North
Streets of Rage 4
Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

HARDKOR

Salony arcade w Polsce
Nasz obserwator Księżyc
Polskie symulatory
Religia, gry i kontrowersje
Zgrentgen – Final Fantasy VII Remake
Szokujący cliffhanger Final Fantasy VII 
Myszaq lubi

RETRO

Mortal Kombat
Pegasus, NES i herosi ery VHS

FELIETONY

Z uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Prenumerata
Region Filmowy
Comix Zone
Graczpospolita
Listy
Głos Ludu

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Prenumeratę numeru czerwcowy wysyłamy w poniedziałek 25 maja. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na [email protected] lub posty w tym temacie.

Tagi: psx extreme