Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2020 19:58
Half-Life 2: Episode 4
3038V

Half-Life 2: Episode 4 faktycznie powstawał. Twórcy zaprezentowali fragment rozgrywki

Nigdy nie doczekaliśmy się Half-Life 2: Episode 3, ale Arkane Studios pracowało już nad kolejnym rozwinięciem marki Valve. Twórcy udostępnili mały fragment rozgrywki ze swojego projektu i tym samym potwierdzili, że Half-Life 2: Episode 4 powstawał.

Valve wskrzesiło markę Half-Life za pomocą fantastycznego Half-Life: Alyx (tutaj znajdziecie naszą recenzję!), ale wcześniej włodarze firmy posiadali zupełnie inne plany na rozwój tego IP. Już kilka lat temu pojawiły się screeny z tajemniczego Half-Life 2: Episode 4, ale wielu graczy nie chciało wierzyć, że gra faktycznie powstawała i nawet prezentowała już sensowny poziom.

Dzisiaj możemy potwierdzić, że za Half-Life 2: Episode 4 odpowiadało Arkane Studios, które w latach 2006-2007 wykonywało projekt dla Valve. Gra powstawała pod tytułem „Return to Ravenholm” i miała zaprowadzić graczy do zainfekowanego miasta przepełnionego zombiakami. Deweloperzy planowali umiejscowić wydarzenia po Half-Life 2: Episode 2, ale autorzy nie otrzymali szansy dokończenia gry.

Teraz Noclip przygotowało materiał opowiadający o Arkane Studios i dziennikarze potwierdzają, że w jednym z fragmentów zostanie poruszony właśnie Half-Life 2: Episode 4. Możemy usłyszeć kilka ciekawych informacji o projekcie.

Valve aktualnie nie potwierdziło kolejnych planów dotyczących IP, ale korporacja już kilkukrotnie sugerowała, że dopiero wraca do rozwijania tego uniwersum.

Źródło: Twitter: noclipvideo

Tagi: Activision arkane studios Half-Life 2 Half-Life 2: Episode 4 Valve