Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2020 14:52
CDP
1627V

CDP oficjalnie kończy działalność. Sąd ogłosił upadłość

Najstarszy polski dystrybutor gier wideo nie powróci. Sąd Rejonowy w Warszawie, korzystając z wniosku zarządu, ogłosił dzisiaj upadłość CDP. Gracze nie mogą liczyć na pojawienie się nowych gier na rynku od zasłużonej firmy.

W zasadzie to musiało się stać. W kwietniu informowałem naszych czytelników o fatalnej wiadomości: CDP zgłosił wniosek o upadłość. Problemy okazały się zbyt duże i dzisiaj Sąd Rejonowy w Warszawie oficjalnie ogłosił zakończenie działalności CDP:

„Decyzja sądu oznacza rozpoczęcie procesu likwidacji spółki. Syndyk dokona sprzedaży jej majątku, a uzyskane pieniądze rozdzieli miedzy wierzycieli. Na sędziego komisarza został wyznaczony Piotr Bartosiewicz, na jego zastępcę Jarosław Zarębski, a na syndyka Krystian Tkacz.”

Jest to naprawdę fatalna wiadomość, ponieważ CDP znajdowało się na rynku od wielu lat. Firma opiekowała się największymi markami CD Projekt RED i choć od 2014 roku wydawca nie był powiązany z CD Projektem, to jednak jeszcze niedawno zajmował się Wiedźmin 3: Dziki Gon i przygotowywał graczy na premierę Cyberpunka 2077. Teraz już wiemy, że oba IP trafiły pod skrzydła Cenegi.

Należy na pewno zaznaczyć, że CDP zajmowało się wyłącznie wydawaniem gier – ostatnim projektem firmy był właśnie Cyberpunk 2077. Nawet sklep cdp.pl został w 2017 roku wykupiony przez Merlin Commerce za 3 mln zł i CDP nie był już z nim powiązany.

Źródło: https://www.pb.pl/sad-oglosil-upadlosc-cdp-991740

Tagi: cdp cyberpunk wiedźmin