Iza Łęcka Iza Łęcka 21.05.2020 08:35
Serious Sam 4
1550V

Serious Sam 4 został opóźniony na PS4 i Xboksie One przez ekskluzywność Stadii

Google zamierza konkurować z Sony i Microsoftem poprzez wykupowanie ekskluzywności nie tylko mniejszych tytułów. Serious Sam 4 mógł zadebiutować na PlayStation 4 i Xboksie One jeszcze w tym roku, jednak światowy gigant sypnął pieniędzmi, dzięki czemu gra osiągnęła status „czasowej wyłączności” dla Stadii.

Na powrót komandosa Sama "Seriousa" Stone'a musieliśmy sporo czekać, jednak wiemy w końcu, że ta przeładowana akcją i testosteronem produkcja zadebiutuje już w tym roku. Devolver Digital opublikowało wczoraj zwiastuny Serious Sam 4, potwierdzając wstępne daty premier. Dynamiczna strzelanka będzie dostępna w sierpniu na PC oraz Stadii, choć w dalszych planach deweloperów znajduje się również wydanie na PlayStation 4 i Xboksa One.

Dziennikarze Kotaku zaintrygowani dwoma wskazanymi terminami skierowali zapytanie do wydawcy, dlaczego produkcja nie trafi na konsole aktualnej generacji również w tym roku? Przedstawiciel Devolver Digital nie ukrywał, że Google zadbało o czasową wyłączność:

„Gra nadal będzie dostępna na Xboksie One i PlayStation 4 po zakończeniu okresu wyłączności dla Stadii”

Premiera Serious Sam 4 na sprzęcie Sony i Microsoftu odbędzie się dopiero w 2021 roku, jednak czy spotka się z tak ochoczym przyjęciem, którego moglibyśmy się spodziewać jeszcze w tym roku? Tę kwestię zweryfikują wyniki finansowe, które potwierdzą, czy wydawca podjął dobrą decyzję podpisując umowę z Google.

Trzeba przypomnieć, że Serious Sam 4 został zapowiedziany w 2013 roku.

Źródło: https://kotaku.com/stadia-exclusivity-will-keep-serious-sam-4-off-ps4-and-1843568732

Tagi: Croteam pc ps4 Serious Sam 4 stadia xbox one