Iza Łęcka Iza Łęcka 19.05.2020 12:52
deadpool 3
1079V

Deadpool 3 nie zadebiutuje w najbliższych latach. Plany Marvela nie uwzględniają nowego filmu

Nie liczcie na cameo Deadpoola w najnowszej fazie Marvel Cinematic Universe i premierę kolejnej historii w następnych latach. Jak na razie włodarze Marvela nie biorą produkcji na poważnie, a ich plany nie uwzględniają trzeciej odsłony.

Plotki o powrocie Deadpoola pojawiają się od miesięcy. Ryan Reynolds podkreśla, że pojawienie się postaci w MCU to „wygrana dla wszystkich stron”, a jakiś czas temu aktor wspomniał o pracach w Marvel Studios. Okazuje się jednak, że pomimo szczerych chęci i wielkich planów, nie możemy liczyć na szybki powrót Wade'a Wilsona.

Rob Liefeld (autorów komiksów Deadpoola) potwierdził, że zapoznał się już z harmonogramem Marvel Cinematic Universe na kolejne pięć lat i niestety trzecia przygoda Deadpoola nie znalazła się na liście. Twórca jednocześnie odniósł się do ostatnich zarzutów pod swoim adresem, które pojawiły się po wypowiedzi dotyczącej nierychłego pojawienia się krnąbrnego bohatera w MCU. Liefeld zaznaczył, że powiedział prawdę, a ludzie chcą usłyszeć tylko pozytywne informacje. On jednak nie będzie ubarwiał rzeczywistości, a prawda jest taka, że aktualnie Deadpool nie trafi do filmów Marvela.

Pandemia zmieniła plany Disneya dość znacząco: pierwszy film z 4. fazy MCU zadebiutuje dopiero w listopadzie. „Czarna Wdowa” będzie jedyną wysokobudżetową produkcją dostępną w kinach z superbohaterami Marvela w 2020 roku. Następnie odbędą się premiery: „The Eternals” (12 luty 2021 roku), „Shang-Chi and the Legend of Ten Rings” (7 maja 2021 roku), niezatytułowana kontynuacja „Spider-Man Daleko od domu” (5 listopada 2021 roku), „Thor: Love and Thunder” (11 luty 2022 roku) oraz „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” (25 marca 2022 roku).

Dopiero po tym czasie poznamy plany na 5. fazę, choć wiele na to wskazuje, że i tym razem nie doczekamy się Wilsona na wielkim ekranie.

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/deadpool-3-marvel-x-men-mcu-rob-liefeld-1234610402/

Tagi: deadpool deadpool 3 marvel Marvel Cinematic Universe mcu