Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.05.2020 20:08
Unreal Engine 5 demo PS5
1991V

Demo Unreal Engine 5 radzi sobie lepiej na laptopie niż na PS5. Epic Games dopiero dopracowuje technologię

Epic Games zaprezentowało w Unreal Engine 5 za pomocą demonstracji możliwości PS5, jednak okazuje się, że przygotowane demo radzi sobie lepiej na laptopie. Wystarczy NVIDIA RTX2080 z SSD NVMe 970, by zdobyć więcej klatek na sekundę. Epic Games dopracowuje swoją technologię.

Epic Games ujawniło Unreal Engine 5 z przytupem. Firma pokazała demonstrację nagraną za pomocą PS5, a nawet Tim Sweeney nie ukrywał zachwytów nad technologią Sony. Dyrektor generalny podkreślił, że jego firma od dawna współpracuje z Sony, by zapewnić na PlayStation 5 wyjątkową rozgrywkę.

Nie oznacza to jednak, że teraz Unreal Engine 5 działa wybitnie na konsolach nowej generacji. Chiński oddział Epic Games przedstawiał informacje dotyczące technologii i pracownik firmy zaznaczył, że laptop z NVIDIA RTX2080 z SSD NVMe 970 radzi sobie lepiej z demem od PlayStation 5.

Pokaz działał na PS5 głównie w rozdzielczości 1440p przy 30 klatkach na sekundę, a wspominany, przenośny komputer może zapewnić prezentację w 1440p, ale już przy 40 fps. Możemy podejrzewać, że wszystko zostanie jeszcze odpowiednio dopracowane, ale przynajmniej aktualnie – Epic Games musi wziąć się do pracy.

Pracownik zaznaczył, że celem firmy jest, by demo działało na konsolach nowej generacji w 60 klatkach na sekundę, ale aktualnie Epic „nie osiąga tego celu”. To właśnie z tego powodu Unreal Engine 5 nie może teraz zostać wydany, więc w kolejnych miesiącach korporacja zajmie się dostosowaniem silnika do next-genów.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/epic-games-claims-that-unreal-engine-5-tech-demo-can-run-with-40fps-on-rtx2080-notebook-at-1440p/

Tagi: demo Epic Games ps5 unreal engine 5