Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.05.2020 15:30
Percy Jackson na Disney Plus
566V

Percy Jackson jako serial na Disney Plus! Twórcy pracują już nad projektem

Rick Riordan, autor książkowego pierwowzoru przygód Percy'ego Jacksona, ogłosił na swoim Twitterze, że Disney pracuje obecnie nad serialem adaptującym jego dzieła. 

"Percy Jackson i bogowie olimpijscy" to cykl książek opowiadających o tytułowym chłopcu, który posiada magiczne moce, pozwalające mu na "łączenie się" ze światem greckich bóstw. Na serię składa się pięć powieści młodzieżowych, które cieszą się sporą renomą. 

Pierwsze próby przeniesienia historii na duży ekran miały miejsce już dekadę temu, gdy w 2010 roku ukazał się film na podstawie pierwszej części historii "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna". Po trzech latach pojawiła się kontynuacja o podtytule "Morze Potworów". Obie owiane są raczej złą sławą, więc produkcja "Klątwy Tytana" stoi pod znakiem zapytania. 

Wiele wskazuje jednak na to, że nawet jeśli ta się nigdy nie ukaże, to nie koniec aktorskich adaptacji książek. Autor powieści, Rick Riordan, potwierdził, że Disney Plus pracuje już nad serialową wersją przygód Perseusza. Pisarz zdradził, że zarówno on, jak i jego partnerka, będą zaangażowani w produkcję od początku do samego końca. Zapewnia on także, że podjęcie decyzji było proste i jest pewien, że serial będzie miał najwyższą możliwą jakość

Disney ma ostatnio pełne ręce roboty- niedawno okazało się, że "Hamilton" pojawi się na platformie, a już niedługo trzeba będzie myśleć o premierze pierwszego serialu MCU. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko rzeczywiście będzie dobrze z nadchodzącą produkcją. Jak Wy się zapatrujecie na taki projekt? Wierzycie w jego powodzenie? Dajcie znać w komentarzach

Źródło: https://variety.com/2020/tv/news/percy-jackson-series-disney-plus-1234607010/

Tagi: Disney Disney Plus Percy Jackson Rick Riordan