Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.05.2020 12:43
Soul Reaver odkrywa sekrety po latach. Fani trafili na nieznaną zawartość
1294V

Soul Reaver odkrywa sekrety po latach. Fani trafili na nieznaną zawartość

Legacy of Kain: Soul Reaver to jedna z najbardziej cenionych gier z ery pierwszego PlayStation. O tym, że gra pozbawiona była wielu elementów wiadomo nie od dziś. Niedawno fani trafili na wyciętą zawartość, o której wcześniej nie mieli pojęcia.

Legacy of Kain: Soul Reaver nie miało łatwo. Wiele zaplanowanej zawartości zostało wycięte z gry z powodu braku czasu i budżetu. Pierwsze informacje o usuniętej zawartości pojawiły się niedługo po premierze, ale na przestrzeni kolejnych lat pojawiało się ich coraz więcej. Nie inaczej było kilka dni temu.

Do rąk najwierniejszych fanów uniwersum trafiły wersje alpha, dzięki którym udało im się sporządzić materiały przedstawiające przemierzanie skasowanych lokacji. Wspomniani fani tworzą wspólnymi siłami stronę The Lost Worlds, na której znajdują się wszystkie ich (i nie tylko) odkrycia.

Niewidziane wcześniej materiały przedstawiają całe lokacje, czy walki z antagonistami - jak z kapłanką, czy bratem Raziela, Turelem. Według przedstawicieli The Lost Worlds, w pierwotnej wersji zakończenia Raziel miał pokonać Kaina po raz trzeci, wchłonąć jego moc i na zawsze zniszczyć wszystkie wampiry.

Część z wyrzuconych konceptów trafiła do Legacy of Kain: Defiance, czyli piątej odsłony tej kultowej serii. Na powstanie odnowionej wersji klasyka czy całkiem nowej odsłony szanse są raczej niewielkie. Na ten moment Square Enix nie wyraziło chęci na wykonanie podobnego ruchu. Ostatnie próby ożywienia uniwersum nie skończyły się zbyt korzystnie. Najnowszą odsłoną miało być Dead Sun, ale po trzy-letnim procesie produkcji gra została skasowana. W późniejszym czasie pojawił się plan na wykorzystanie trybu sieciowego wcześniej wspomnianego tytułu. Nosgoth również się nie poszczęściło i gra ostatecznie umarła w 2016 roku.

Źródło: https://thelostworlds.net/index.html

Tagi: Crystal Dynamics Eidos Interactive Legacy of Kain: Soul Reaver