Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.05.2020 11:27
Doom Eternal obrywa za zabezpieczenia Denuvo. Wysyp negatywnych recenzji na Steamie
986V

Doom Eternal obrywa za zabezpieczenia Denuvo. Wysyp negatywnych recenzji na Steamie

Doom Eternal otrzymało pierwszą większą aktualizację. Oprócz zmian wprowadzonych w samej grze, wersja na PC została wzbogacona o zabezpieczenia Denuvo Anti-Cheat. Według wielu graczy zabezpieczenia przeciwko oszustwom przeszkadzają w cieszeniu się grą.

Doom Eternal odkąd pojawił się 20 marca tego roku zyskał sobie wiele przychylnych opinii i cieszył się nimi do momentu opublikowania pierwszej większej aktualizacji. Wraz z nią w wersji na PC wprowadzono zabezpieczenia Anit-Cheat Denuvo. Więcej informacji było na naszej stronie, pod tym adresem.

Gracze narzekają na fakt, że nowe zabezpieczenia zostały dodane już po premierze gry. Bardziej dotkliwe okazuje się to, że wprowadzenie technologii pogorszyło wydajność gry, czy sprawiło, że problemy z uruchomieniem gry mają użytkownicy systemów Linux. Sprawiło to, że na platformie Steam zaczął się wysyp negatywnych recenzji. W okresie ostatnich 30 dni było ich na tyle dużo, że system ocenia je jako mieszane.

Denuvo Anti-Cheat można odinstalować, ale po zrobieniu tego nie będzie można zagrać nawet w kampanię dla pojedynczego gracza, o trybie wieloosobowym nie wspominając. Jedynym obejściem zdaje się przywrócenie gry do poprzedniej wersji i zablokowanie aktualizacji.

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software