Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 16.05.2020 20:12
Ubisoft pozywa Google i Apple. Firmy oskarżone o sprzedaż plagiatu Rainbow Six Siege
3199V

Ubisoft pozywa Google i Apple. Firmy oskarżone o sprzedaż plagiatu Rainbow Six Siege

W zeszłym miesiącu premierę miała mobilna gra o nazwie Area F2. Według Ubisoft, gra kopiuje wiele elementów z ich produkcji, jaką jest Rainbow Six Siege. Firma tym samym pozwała gigantów o sprzedaż plagiatu.

Przedstawiciele Ubisoft w miniony piątek złożyli pozew przeciwko firmom Apple i Google. Obu firmom zarzucono sprzedaż plagiatu jednej z największych gier francuskiego wydawcy. Według zainteresowanych produkcja ma zbyt wiele podobieństw.

Rainbow Six Siege to jedna z najpopularniejszych gier wieloosobowych. To jedna z najbardziej dochodowych marek Ubisoft. Niemal każdy element Area F2 został skopiowany z R6S, począwszy od ekranu wyboru operatora, a kończąc na ekranie statystyk po zakończeniu meczu. Tyczy się to też wszystkiego co jest pomiędzy.

Pozwani nie skomentowali jeszcze zarzutów. Wiadomo natomiast, że na ten moment mimo zwrócenia uwagi przez Ubisoft, nie zamierzają usunąć rzeczonego produktu ze swoich sklepów. Jeśli chodzi o same podobieństwa, w serwisie YouTube można znaleźć porównania stworzone przez użytkowników. Jak choćby ten poniżej.

Area F2 to gra z gatunku FPS dostępna na platformach mobilnych. Nabyć ją można w sklepie Apple oraz Google. Do końca tego miesiąca operatorzy dostępni są za darmo. Poniżej znajdziecie zwiastun "Rainbow Six Siege na telefony".

 

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-05-16/ubisoft-sues-apple-google-over-alibaba-s-rainbow-six-ripoff

Tagi: tom clancy's rainbow six: siege Ubisoft Ubisoft Montreal