Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2020 17:18
Resident Evil 4
2218V

Resident Evil 4 Remake coraz bliżej. Capcom łączy tytuł z Resident Evil 3

Przed zapowiedzią odświeżonego Resident Evil 3 gracze dostrzegli zajawkę gry w odpicowanym Resident Evil 2. Teraz fani serii nawet nie mieli okazji połączyć wydanej produkcji z nadciągającym tytułem, ponieważ nietypową relację postanowił wytłumaczyć Capcom.

W połowie grudnia 2019 roku Capcom udostępnił nowe demo Resident Evil 2, które zawierało ciekawy teaser. Gracze podczas przechadzania się po lokacjach mogli usłyszeć Nemesisa z jego charakterystycznym „STARS”. Teraz jesteśmy świadkami podobnej sytuacji, ale to sam Capcom postanowił wytłumaczyć połączenie pomiędzy Resident Evil 3 a Resident Evil 4.

Warto jednak przypomnieć, że Resident Evil 4 nie był w zasadzie połączony z poprzednimi odsłonami serii, ponieważ gracze w tym wypadku mierzyli się z zupełnie nowym zagrożeniem: „Las Plagas”. Organizm dotychczas nie był powiązany z Umbrella Corporation, ponieważ w tym wypadku gracze mierzyli się z prehistorycznym pasożytem.

Capcom postanowił jednak zmienić sytuację. Firma na blogu PlayStation opowiedziała o pojawieniu się Nemesisa z Resident Evil 3 w Resident Evil Resistance. Według najnowszych informacji – Umbrella Corporation działało w Europie oraz Ameryce. Ten pierwszy oddział zajmował się właśnie projektem Nemesis, który miał na celu stworzenie pasożyta Plagas... A samo zagrożenie pojawiło się właśnie w Resident Evil 4.

„Projekt Nemesis miał na celu sztuczne stworzenie pasożyta Plagas (po raz pierwszy wprowadzonego w Resident Evil 4), dając tym samym początek NE-α [Nemesis Alpha – red.]. Ideą było znalezienie odpowiedniego żywiciela, który mógłby zawierać NE-α, co z kolei zmieniłoby fizycznie jego żywiciela i przekształciło go w broń biologiczną.”

Capcom nigdy wcześniej nie łączył Nemesisa z Resident Evil 4 i w zasadzie samej „Czwórki” z poprzednimi projektami. Teraz jednak firma postanowiła opowiedzieć o wszystkim na blogu... Zaskakujące? Raczej nie biorąc pod uwagę ostatnie plotki o Resident Evil 4 Remake. Możemy przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne teasery, które przygotują nas na wielką zapowiedź.

Źródło: https://www.relyonhorror.com/latest-news/capcom-connects-nemesis-to-re4s-las-plagas-in-new-lore-reveal/

Tagi: Capcom Resident Evil 3 Resident Evil 4 Resident Evil 4 Remake