Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2020 14:29
PSX Extreme przedstawia Szarą Strefę
583V

PSX Extreme. Szara Strefa, czyli o nielegalnym dostępie do gier, który wciąż jest problemem

W najnowszym numerze PSX Extreme znajdziecie dogłębny tekst przedstawiający czasy „Szarej Strefy”. Jak kupowało się w Polsce gry na płytach zapasowych, dlaczego PlayStation stało się w naszym kraju tak bardzo popularne i jak sytuacja wygląda na aktualnej generacji? Nad tymi tematami pochyla się Roger.

W najnowszym PSX-ie znajdziecie sporo ciekawych tekstów. Redakcja recenzuje ostatnie głośne premiery pokroju Final Fantasy VII Remake, Panzer Dragoon: Remake, Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, Daymare 1998, ale również opowiada o serii Half-Life czy też animowanych adaptacjach cyfrowej rozrywki.

Roger natomiast postanowił pochylić się nad „Szarą Strefą”, czyli czasami, gdy na bazarze dało się kupić największe hity, a cwaniaki w ortalionowych dresach wypalali na „zapasowych płytach” największe killery z między innymi pierwszego PlayStation.

„Nie jest tajemnicą, że pierwsze PlayStation na niektórych rynkach wygrało wojnę piątej generacji konsol, bo oferowało bardzo łatwy dostęp do kopii zapasowych na płytach CD. Nintendo szło inną drogą – przez wiele lat tworzyło konsole z nietypowymi nośnikami, które z założenia dużo trudniej było złamać. Kto by przypuszczał, że blisko 25 lat później sytuacja zmieni się o 180 stopni.”

Roger wspomina o tym „jak to było kiedyś”, ale w szczególności pochyla się nad aktualnymi konsolami. Czy istnieje piractwo na PlayStation 4, Xboksie One lub Nintendo Switchu? Wbrew pozorom problem wciąż istnieje, a producenci konsol cały czas starają się walczyć z procederem. Zmieniła się tylko forma i skala.  

Jesteście zainteresowani tematem? Dokładne szczegóły PSX Extreme 273 znajdziecie na naszej stronie, a numer możecie zamówić w sklepie wydawcy.

Tagi: piractwo PSX Extreme PSX Extreme 273 szara strefa