Iza Łęcka Iza Łęcka 14.05.2020 11:40
Alan Wake
817V

Alan Wake za 5,39 zł. Remedy Entertainment świętuje 10-lecie marki

Remedy Entertainment rozpoczyna wielkie świętowanie okrągłej rocznicy premiery Alana Wake'a. Na dobry początek gracze zostali zaproszeni do dużej promocji: pierwszą część serii możemy kupić za zaledwie 5,39 zł.

14 maja 2010 roku odbyła się premiera nowego IP spod szyldu Remedy Entertainment. Fińskie studio wcześniej opracowało dwie przygody Maxa Payne'a oraz Death Rally, dzięki czemu posiadali już ugruntowaną renomę. Historia pisarza uwikłanego w tajemnicze zaginięcie udowodniła jednak siłę stosunkowo małego jak na tamte czasy studia.

Już w ubiegłym tygodniu deweloperzy zapowiedzieli, że zamierzają świętować 10-lecie marki Alan Wake. Pomimo najszczerszych nadziei, nie będziemy mogli liczyć na zapowiedź. Pomimo iż wiemy, że Alan Wake 2 jeszcze kilka lat temu powstawał, Microsoft zdecydował o zainwestowaniu w nowe IP, Quantum Break.

Pełnoprawna kontynuacja przygód Alana Wake'a jeszcze zostanie przygotowana, jednak dopiero od niedawna Remedy Entertainment posiada pełne prawa do IP, dzięki czemu może nie tylko stworzyć produkcję, ale i zająć się wydaniem nowej odsłony.

Na dobry początek świętowania, Remedy Entertainment zaprasza na promocję – Alan jest dostępny za piątka. Zawsze możemy dołączyć do celebrowania i ponownie zatopić się w mrocznej tajemnicy miasteczka Bright Falls.

Alan Wake w promocji

Źródło: Steam/GOG

Tagi: Alan Wake Microsoft Game Studios Remedy Ent.