Roger Żochowski Roger Żochowski 21.03.2012 16:40
Miał być God of War na PS Vitę, ale...
1085V

Miał być God of War na PS Vitę, ale...

Ready at Dawn to ekipa odpowiedzialna za dwie odsłony God of War na PSP, więc można było przypuszczać, że studio wraz z pojawieniem się na rynku PS Vity, przeniesie przygody Kratosa również na ten system. Co więc poszło nie tak?

xxxxx

 

Ru Weerasuriya. prezes Ready at Dawn, zdradził, że Sony wyszło z taką propozycją, jednak tym razem ekipa musiała odmówić. Przeszkodą okazał się tu nowy, autorski projekt studia, który ma zadebiutować dopiero na systemach kolejnej generacji. Póki co wiemy jedynie, że będzie to przygodówka-akcji skupiająca się przede wszystkim na trybie dla jednego gracza i rozbudowanej fabule.
 

Weerasuriya zaznaczył, że jego firma podąża wyznaczoną wcześniej ścieżką i choć istniała opcja podzielenia ekipy na dwa oddzielne zespoły, ostatecznie do tego nie doszło.
 

"Już wcześniej podjęliśmy decyzje, że pomijamy obecną generację konsol. Wielu ludzi pyta nas, jakim cudem uda nam się przeskoczyć z handheldów na next-geny? Myślę jednak, że postąpiliśmy właściwie."
 

Czy w takim wypadku Sony powierzy, bądź już powierzyło, stworzenie God of War na Vitę jakiejś innej ekipie? Całkiem możliwe, choć póki co możemy tylko spekulować.

Tagi: