Iza Łęcka Iza Łęcka 12.05.2020 13:13
Xbox series x kontroler
973V

Xbox Series X otrzyma ulepszony dashboard. Microsoft ponownie skorzysta z opinii użytkowników

Microsoft przyzwyczaił graczy do systematycznego dostosowywania menu Xboksa One. Na nowej generacji w tej kwestii nic się nie zmieni - korporacja z Redmond ponownie planuje skorzystać z opinii użytkowników i opracować zmieniony wygląd dashboardu.

Posiadacze Xboksów One od 2013 roku regularnie pobierają aktualizacje systemowe, których jednym z głównych zadań jest między innymi poprawa doświadczenia użytkowników. Pomysły nie zawsze są trafione, część graczy nadal nieco narzeka na wygląd menu, a nie wszystkie łatki zapewniły oczekiwaną jakość - Microsoft jednak stale pozostaje w kontakcie z graczami i dokonuje pewnych modyfikacji, które zapewnią jak najlepszy dashboard.

Świadkami analogicznej sytuacji będziemy także w przypadku Xboksa Series X. Korporacja z Redmond dalej kroczy drogą współpracy z uczestnikami programu Xbox Insider i uwzględnienia ich opinii. Podczas testowania konsoli zadecydują oni o losach menu urządzenia:

„Jesteśmy naprawdę zadowoleni z początkowych efektów, które dotychczas obserwujemy. I myślę też, że jedną z rzeczy, w którą wkładamy naprawdę dużo pracy, jest udoskonalenie doświadczenia w oparciu o opinie naszych graczy.”

Xbox Series X otrzyma zmodernizowany interfejs użytkownika. Jason Ronald z Microsoftu podkreślił także, że Zespół Experiences niezwykle intensywnie pracuje, by zapewnić jak najlepsze wrażenia nie tylko na Xboksie Series X, ale i na poprzednich generacjach.

"Te informacje zwrotne naprawdę determinują nasze priorytety. Jeśli jesteście w programie Insider, w różnym czasie doświadczycie różnych eksperymentów. Tak naprawdę chodzi o to, że uczymy się i słuchamy społeczności, która ma bezpośredni wpływ na ostateczny kształt dashboardu, który dostarczymy z Xboksem Series X.”

Jak na razie pozostaje nam oczekiwać na wszelkie konkrety, jednak pierwsze informacje, może wraz z pokazem menu Xboksa Series X, powinny zostać udostępnione na czerwcowym Inside Xbox. Microsoft posiada szeroko zakrojone plany, a w trakcie kolejnych wydarzeń Xbox 20/20 zaprezentuje poszczególne elementy konsoli nowej generacji.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/xbox-series-x-should-be-getting-a-better-dashboard/1100-6476975/

Tagi: dashboard Microsoft xbox xbox series x