Iza Łęcka Iza Łęcka 12.05.2020 12:37
PS5 koncepcja
1953V

PS5 „jest hitem” dla deweloperów indie. Twórcy chwalą banalne tworzenie gier

Każda platforma potrzebuje mocnych gier AAA, jednak aktualna generacja dobitnie udowodniła, że producenci nie mogą zapomnieć o niezależnych twórcach mniejszych gier. Na PS5 na pewno nie zabraknie „indyków”.

Sony poprzez wszystkie lata swojej działalności niejednokrotnie zapewniało wiele mocnych, ekskluzywnych produkcji. PS4 zostanie wkrótce zastąpione przez PlayStation 5, tymczasem sympatycy marki wciąż czekają na premiery The Last of Us 2 oraz Ghost of Tsushima, których debiuty będą przysłowiową wisienką na torcie tej generacji.

Nie ulega wątpliwości, że zespoły SIE Worldwide Studios pracują już nad next-genowymi grami. Obok kolejnych propozycji takich zespołów jak chociażby Insomniac Games, na rynku zawita wiele indyków, których deweloperzy nie szczędzą pozytywnych opinii o PlayStation 5:

„PS5 okazuje się hitem dla deweloperów niezależnych, z którymi rozmawiamy, ponieważ czują się oni zdolni do osiągania niesamowitych rezultatów na sprzęcie, dla którego łatwo jest tworzyć gry. Czy PS5 przyniesie powrót do poziomu innowacyjności i stabilnej jakości z ery PS2? Mam taką nadzieję.”

Ową wiadomość potwierdził Ian Dean z PlayStation Magazine, który miał możliwość przeprowadzenia rozmów z wieloma twórcami niezależnymi. Deweloperzy indie opracowują już tytuły na next-gena Sony, chwaląc jednocześnie łatwe opanowanie platformy.

Sony może pokazać PS5 już na początku czerwca, jednak kluczem do sukcesu na starcie nowej generacji jest skupienie się w głównej mierze na grach AAA. Japoński producent może wyciągnąć lekcję z ostatniego Inside Xbox, na którym nie brakowało ciekawych tytułów, jednak część graczy liczyła na prezentację topowych hitów.

Źródło: https://respawnfirst.com/ps5-is-a-hit-with-the-indie-developers/

Tagi: gry niezależne indie PlayStation 5 PS5 Sony