Iza Łęcka Iza Łęcka 12.05.2020 10:11
Disco Elysium
1342V

Disco Elysium po polsku? Gracze walczą o lokalizację

Disco Elysium może otrzymać oficjalną polską lokalizację, jednak deweloperzy muszą być przekonani, że znajdzie się wielu zainteresowanych nową wersją językową. Gracze zostali zaproszeni do głosowania - przygotowano ankietę dotyczącą kolejnych lokalizacji.

Disco Elysium to jeden z najlepszych cRPG-ów ostatnich lat, który został niejednokrotnie doceniony przez recenzentów i graczy, zgarniając chociażby tytuł Najlepszego Debiutu podczas tegorocznego rozdania BAFTA Games Awards. Gra zmierza także na konsole: deweloperzy zapewnią między innymi wersję na Nintendo Switcha, a nowe edycje możemy zobaczyć już podczas Guerilla Collective.

Zwiększająca się popularność gry wymusza nieco zmian na twórcach, dlatego też zespół ZA/UM potwierdził przygotowanie nowych lokalizacji. Disco Elysium będzie oficjalnie dostępne w poszczególnych wersjach językowych: koreańskiej, hiszpańskiej, portugalsko-brazylijskiej, rosyjskiej, rozpoczęto także prace nad tłumaczeniem na język niemiecki oraz francuski. W planach studia jest zapewnienie kolejnych lokalizacji, dlatego gracze zostali zaproszeni do głosowania.

Chcecie zagrać w Disco Elysium po polsku? Wskakujcie na witrynę deweloperów i zagłosujcie w ankiecie. Aktualnie polska lokalizacja plasuje się na drugim miejscu, ale dzięki zaangażowaniu fanów gatunku może znaleźć się na czele zestawienia. Choć głosowanie stanowi jedynie przesłankę dla ekipy, za jakiś czas wystartują prace nad kolejną lokalizacją, która będzie powstawać we współpracy ze społecznością graczy.

Źródło: Twitter: studioZAUM

Tagi: Disco Elysium ZA/UM