Iza Łęcka Iza Łęcka 11.05.2020 09:30
Snowpiercer
1461V

Snowpiercer prezentowany przez Netflix. Dystopijna przyszłość ukazana w wagonach pędzącego pociągu

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun „Snowpiercer”, serialu powstającego na podstawie filmu o tym samym tytule. Za oryginał odpowiadał Bong Joon-ho („Parasite”). Produkcja trafi na serwery wcześniej niż pierwotnie planowano.

„Snowpiercer” przedstawia dystopijną przyszłość, w której lek na globalne ocieplenie niczym miecz obosieczny zapewnił totalny kataklizm planety i zagładę wielu ludzi, zwierząt czy gatunków roślin. Ludzie, chcąc przetrwać na zamarzniętych terenach, poruszają się pociągiem nieustannie okrążającym Ziemię. Maszyna jest jedyną nadzieją na przetrwanie, choć w jej 1001 wagonach rozgrywa się prawdziwa wojna klas: bogaci znajdują się na czele maszyny, natomiast ubodzy w ogonie.

Powyższa charakterystyka może dla niektórych wydawać się jak najbardziej znajoma: ową historię pierwszy raz przedstawił Bong Joon-ho. W 2013 roku „Snowpiercer” był pierwszym anglojęzycznym filmem południowokoreańskiego reżysera i scenarzysty, który ogólnoświatową sławę zaskarbił sobie między innymi dzięki wspomnianemu we wstępie „Parasite”.

Obecnie Netflix zaprasza na serial przygotowany na podstawie „Le Transperceneige” – pierwotnie niepokojąca wizja przyszłości została ukazana w komiksie Benjamina Legranda i Jacques’a Loba. Twórcy platformy planują jednak stanąć przed sporym wyzwaniem rozbudowania opowieści i zmierzenia się z filmową adaptacją koreańskiego reżysera. Film Bong Joon-ho zebrał wiele pochwał za solidnie zrealizowaną i znakomicie przedstawioną koncepcję walk społecznych, na co swój wpływ miała także doceniona realizacja obrazu.

Zgodnie z wstępnymi planami „Snowpiercer” miał trafić na Netflixa 31 maja, jednak premiera odbędzie się już 25 maja. Aktualnie na serwerach streamingowego giganta znajdziecie pełnometrażową propozycję z 2013 roku. Jeżeli jednak pragniecie nieco nadrobić i sprawdzić kilka azjatyckich produkcji - zapraszamy na zestawienie najciekawszych koreańskich filmów.  Ponadto, na Netflixie zadebiutował w ten weekend nowy serial "The Eddy" z Joanną Kulig, który został oceniony przez Piotrka.

Źródło: YouTube.com

Tagi: netflix serial Snowpiercer zwiastun