Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 10.05.2020 12:57
Resident Evil 1 Remake odtworzony na silniku Resident Evil 4. Ciekawy projekt fana
1900V

Resident Evil 1 Remake odtworzony na silniku Resident Evil 4. Ciekawy projekt fana

Pierwsza odsłona Resident Evil jest od dawna kultowa. Nigdy jednak nie mieliśmy okazji zwiedzać posiadłości z innym rzutem kamery niż tej narzuconej przez twórców. Zmienia się to dzięki nowemu projektowi jednego z fanów.

Resident Evil pojawiło się w 1996 roku i na zawsze zmieniło to jak wyglądały gry, zwłaszcza jeśli chodzi o gatunek horrorów. Opuszczona posiadłość, po której przechadzają się zombie, wiecznie brakująca amunicja, poczucie osamotnienia - wszystkie te cechy złożyły się na świetną grę, która zainspirowała wielu innych twórców.

Lata później stworzona została nowa wersja, która pierwotnie pojawiła się w 2002 roku na konsolę Nintendo GameCube. Po wielu latach poprawiona wersja trafiła również na najnowsze konsole Sony i Microsoftu w postaci remastera. Jednak nigdy nie pojawił się remake w stylu tego co zaprezentowało Resident Evil 2 i moim zdaniem bardzo dobrze, bo remake "jedynki" uważam za jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek powstały.

Podobny stan rzeczy zmienia jednak projekt jednego z fanów. Ukryty pod pseudonimem Mr. Curious od ponad roku prezentował owoce swojej pracy na swoim kanale w serwisie YouTube. Teraz możemy sprawdzić jak wygląda to, co do tej pory udało mu się osiągnąć. Trzeba przyznać, że wygląda to imponująco.

 

Źródło: https://www.youtube.com/

Tagi: Capcom Capcom Production Studio 4 remake Resident Evil Resident Evil (2002) resident evil 1 Resident Evil 4