Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.05.2020 12:45
Nintendo szykuje gry na 2021
996V

Nintendo ma duże plany na bieżący rok? Shuntaro Furukawa potwierdza prace nad niezapowiedzianymi grami

Wygląda na to, że pomimo braku hucznych zapowiedzi, twórcy gier w Nintendo nie odpoczywają! Trwają prace nad tajemniczymi projektami. 

Bieżący rok zdaje się przejściowym dla jednego z hegemonów branży gier wideo. W ostatnich latach Nintendo przyzwyczaiło nas do wielu mocnych premier, więc bieżące miesiące wypadają nieco nietypowo. Zewsząd płyną głosy o zmartwieniu fanów odnośnie do małej liczby zapowiedzianych premier. 

Wiele wskazuje jednak na to, że to zaledwie powierzchowny obraz. Choć obecnie próżno szukać długich list zapowiedzianych premier na Nintendo, jeśli chodzi o mocne gry, to pewne rzeczy cały czas dzieją się za zamkniętymi drzwiami. Informacją podzielił się szef Nintendo, Shuntaro Furukawa:

Mamy w planach premiery gier na najbliższy okres, które nie zostały jeszcze zapowiedziane. Wielu pracowników Nintendo pracuje jednak teraz w domach więc wszystko jest trudniejsze. W obecnej sytuacji prognozujemy jednak, że zaplanowane gry wydamy terminowo. 

Podczas tego samego Q&A dowiedzieliśmy się także, że sytuacja jest płynna, a dostawy sprzętu bardzo utrudnioneNiedawno potwierdzono także wysoką sprzedaż sprzętu od Nintendo, a także ich najnowszego hitu, Animal Crossing: New Horizonso czym możecie przeczytać w tym miejscu.

Źródło: https://nintendoeverything.com/nintendo-president-more-games-scheduled-for-release-than-whats-been-announced-dependent-on-work-situation/

Tagi: gry nintendo switch Shuntaro Furukawa