Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.05.2020 12:10
SpongeBob 2 opóźniony
412V

SpongeBob: Na ratunek zaliczy większe opóźnienie? Sierpniowa premiera stoi pod znakiem zapytania

Wygląda na to, że plany odnośnie do wakacyjnej premiery filmy "SpongeBob: Na Ratunek" są bardzo zagrożone. CEO studia potwierdza, że w grę wchodzi przesunięcie kinowego debiutu. 

Najnowsza próba przeniesienia przygód sympatycznej gąbki na ekrany kin wyczekiwana jest przez wielu fanów- nie tylko tych najmłodszych. Promocja filmu robiła wrażenie, a nawet największych przeciwników przekonywało pokazanie w zwiastunie Keanu Reevesa.

Początkowo, z powodu koronawirusa, premiera przesunięta została bardzo nieznacznie- z 31 lipca na 7 sierpnia. W Hollywood stawiano, że wystarczy to, aby zadebiutować w warunkach, jakie miały miejsce przed wybuchem pandemii. Teraz jednak wygląda na to, że może pojawić się kolejne opóźnienie

Choć animacja ma tę przewagę, że może być tworzona zdalnie i nie potrzeba pracować na planie, to tak duży tytuł musi zarabiać. Dyrektor generalny studia Viacom CBS, Bob Bakish, przekazał inwestorom, że wciąż nie można mówić z całym przekonaniem o premierze w wakacje:

Oczywiście będziemy obserwować rynek i wypuścimy film do kin, jeśli tylko pojawią się racjonalne przesłanki, że 7 sierpnia w kinach będą mogły pojawić się tłumy. Jest za wcześnie, by cokolwiek przesądzać z całą pewnością.

Na ten moment rzeczywiście ciężko wyrokować- sytuacja jest niezwykle dynamiczna i racjonalnie będzie chyba założyć, że jeśli sytuacja w kinach wróci do normy, to najwcześniej za kilka miesięcy. Niektórzy będą czekać na ten moment.

Źródło: https://comicbook.com/movies/news/the-spongebob-movie-might-not-make-august-release-date-according/

Tagi: film opóźnienie SpongeBob 2