Iza Łęcka Iza Łęcka 06.05.2020 10:08
PS5 i Xbox Series X
1400V

PS5 i Xbox Series X mogą otrzymać bezpłatne aktualizacje gier Electronic Arts

Electronic Arts może dołączyć do grona korporacji wspierających funkcję Smart Delivery w Xboksie Series X. Producent i wydawca zasugerował również pojawienie się podobnej opcji w przypadku PlayStation 5. Sony jednak nie ujawniło szczegółów wspomnianej propozycji dla PS5.

Microsoft podczas jednej z prezentacji Xboksa Series X opowiedział o Smart Delivery. Jest to specjalna funkcja, dzięki której wszystkie gry stworzone przez deweloperów Xbox Game Studios wydane na Xboksa One przed premierą nowej generacji, uzyskają bezpłatne aktualizacje dla Xboksa Series X. Gracze otrzymają za darmo nowe wersje, a oprócz ulepszonej oprawy można liczyć także na dodatkowe funkcje. Wsparcie Smart Delivery potwierdzają także inni członkowie branży - CD Projekt RED oficjalnie ogłosił darmowe ulepszenie , jak również Ubisoft wykorzysta technologię.

Wiele wskazuje na to, że Electronic Arts będzie kolejnym wydawcą i producentem gier, któremu zależy na owym bezpłatnym udogodnieniu dla next-genów i usatysfakcjonowaniu graczy. W trakcie spotkania z inwestorami zapowiedziano plany o zapewnieniu graczom dogodnego przejścia pomiędzy generacjami. Co ciekawe, EA zasugerowało pojawienie się opcji nie tylko na Xboksie Series X, ale i na PlayStation 5.

Blake Jorgensen (dyrektor finansowy EA) wspomniał o wsparciu tej funkcji w konsolach:

„Zwróćcie uwagę, że w tym roku faza ta obejmuje efekt rozpoznania przychodów z gier, które uruchamiamy dla obecnej generacji konsol, a które mogą być również aktualizowane za darmo dla następnej generacji.”

Na więcej szczegółów pozostaje nam zaczekać, jednak te mogą nadejść całkiem szybko: Microsoft już wczoraj zapowiedział, że zamierza prezentować kolejnych partnerów wspierających Smart Delivery w następnych miesiącach. Sony również powinno poinformować o analogicznej opcji.

Źródło: https://wccftech.com/ea-certain-upcoming-current-gen-games-can-be-upgraded-for-free-on-ps5-and-xbox-series-x/

Tagi: ea Electronic Arts microsoft playstation 5 PS5 Xbox xbox series x