Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.05.2020 11:30
Story of Seasons: Friends of Mineral Town malzenstwa homoseksualne
394V

Story of Seasons: Friends of Mineral Town pozwoli na zawieranie małżeństw homoseksualnych

Wygląda na to, że wyczekiwana, zachodnia wersja najnowszej gry z serii Story of Seasons dostanie funkcję, o którą zabiegało wielu graczy. 

Story of Seasons: Friends of Mineral Town to jedna z tych gier, na które zachodni odbiorcy muszą czekać znacznie dłużej. Projekt zdążył zadebiutować w Japonii już w październiku ubiegłego roku, a my zaledwie kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że u nas pojawi się w lipcu

Co ciekawe, wersja, którą dostaniemy, będzie się różniła od tej wydanej w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak donosi portal Gematsu, system "Najlepszych Przyjaciół", który funkcjonował w przypadku formowania długotrwałych relacji z bohaterem tej samej płci, zostanie zamieniony na zwyczajne "Małżeństwo"

Informacja pojawiła się pierwotnie na blogu XSEED Games, więc ekipy, która odpowiada za lokalizację projektu. John Wheeler, szef działu, wypowiedział się na temat takiego ruchu:

W naszej wersji system "Najlepszych Przyjaciół" będzie po prostu "Małżeństwem", a związki między osobami tej samej płci będą traktowane identycznie, jak w przypadku tych heteroseksualnych. Minęło dużo czasu, odkąd seria Story of Seasons zadebiutowała, ale producenci wspierają naszą decyzję od samego początku. 

A jeśli lubicie gry w stylu serii "Story of Seasons", to koniecznie zainteresujcie się także Stardew Valley, w którym wciąż zostało jeszcze wiele do odkrycia, a  gra jest cały czas rozwijana o nowe możliwości!

Tagi: Marvelous Marvelous Europe Story of Seasons: Friends of Mineral Town