Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.05.2020 10:45
Phil Spencer z Xbox
1279V

Xbox. Phil Spencer przyznał, że kluczem do sukcesu jest ogromna społeczność graczy

Szef Xboksa przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że świetna zawartość oraz ogromna, rosnąca społeczność graczy, to klucze do osiągnięcia sukcesu. 

Branża gier się zmienia z roku na rok- to fakt. Aby jednak transformacje były jak najbardziej dynamiczne i efektywne, potrzeba kilku czynników. Konkretne aspekty muszą iść w parze z całym cyklem zmian i tylko to sprawi, że ostatecznie będzie można mówić o sukcesie. 

Taką wizję rozwoju ma Phil Spencer, szef Xboksa. W rozmowie z CNBC zapytany został o to, jak zmienia się świat gier. Przyznał, że jest kilka składowych, które mogą na to wpłynąć, ale najważniejsze są oczywiście mocne tytuły oraz rozwijająca się społeczność

Cały czas obserwujemy nowych, wielkich graczy branży technologicznej, którzy wchodzą do świata gier i widzą w nim szansę. Jesteśmy przekonani, że aby osiągnąć sukces potrzeba świetnej zawartości i ogromnej społeczności graczy. 

Mamy długą historię i dlatego 90 milionów ludzi w Xbox Live jest bardzo ważnym wskaźnikiem. To społeczność ludzi, którzy przechodzą na stronę Microsoftu, aby poszukiwać konkretnych wrażeń w grach, mocnych tytułów i przyjemnych doświadczeń z samą marką. Mamy świetne pozycje nie tylko od naszych twórców first party, ale także innych wydawców. 

Trzeba przyznać, że choć początek obecnej generacji był zdecydowanie źle rozegrany przez Microsoft, to wraz z jej biegiem, firma cały czas docierała do nowych graczy. Kolejne świetne ruchy (w tym przede wszystkim Xbox Game Pass) przekonywały i dalej przekonują odbiorców, do przejścia na zieloną stronę. I, jakby tego było mało, już za kilka dni dostaniemy przecież liczne zapowiedzi nowych tytułów na Xbox!

Źródło: https://gamingbolt.com/phil-spencer-says-xbox-community-is-important-leverage-against-new-competition

Tagi: gry phil spencer Xbox Xbox Studios