Iza Łęcka Iza Łęcka 30.04.2020 08:00
GTA 1
4299V

GTA i GTA 2 powrócą? PEGI oceniło produkcję w wersji na... PS3

Rockstar może szykować się do ogłoszenia związanego z Grand Theft Auto i Grand Theft Auto 2. PEGI oceniło nowe wersje GTA i GTA 2, jednak wśród danych sprzętów zostało wymienione PlayStation 3. W sytuacji, gdy gracze wyczekują już na PS5, działanie wydaje się co najmniej zaskakujące.

Od premiery GTA i GTA 2 minęło wiele lat, ale obie produkcje wciąż cieszą się zainteresowaniem wśród graczy, którzy chętnie spędzają wolny czas przy klasykach. Rockstar nieco przypomina światu o obu tytułach wysyłając do PEGI gry w wersji na PS3.

Poza tą krótką informacją, nie poznaliśmy aktualnie jakichkolwiek szczegółów dotyczących zamysłu studia, choć wybrana platforma mocno zaskakuje. Pierwsze Grand Theft Auto zadebiutowało w 1997 roku, w międzyczasie trafiło na między innymi PlayStation Classic, ale premiera na PlayStation 3? Nie mając dodatkowych wiadomości, niezwykle trudno jest wytłumaczyć obraną taktykę.

Możliwe, że Take-Two przygotowuje się do ogłoszenia związanego z GTA, od miesięcy czekamy bowiem na pokaz GTA 6, ale raczej nikt nie spodziewał się nowej oceny pierwszego i drugiego Grand Theft Auto.

Wśród przypuszczeń graczy pojawiły się wzmianki dotyczące między innymi pełnej Wstecznej Kompatybilności PS5 z PS3, dzięki której tytuły trafiłyby na nową generację lub na PlayStation 3 Mini. Pozostaje więc obserwować zaistniałą sytuację i oczekiwać na oficjalne informacje.

Źródło: Twitter: gematsucom

Tagi: BMG Interactive DMA Design grand theft auto