Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.04.2020 20:47
aibo ps5
1576V

Sony pokazuje aibo. Tak może wyglądać robot-towarzysz dla PS5

Sony niespodziewanie opublikowało nowy materiał prezentujący aibo. Pies-robot jest wciąż rozwijany przez japońską korporację i podczas materiału firma pokazuje jedną z opcji maszyny, która chętnie obserwuje grę na gitarze człowieka. Tak właśnie może działać towarzysz wspomniany w jednym z patentów.

Sony od lat rozwija aibo i „szczeniak” został zaprezentowany na nowym materiale. Firma podkreśla, że urządzenie łączy „najnowocześniejszą robotykę z unikalną technologią AI”. Robot ma za zadanie „nawiązać przyjaźń z właścicielem i tworzyć cenione historie, które będą trwały całe życie”.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale na materiale zobaczycie moment, w którym aibo słucha gry na gitarze swojej właścicielki i wyraźnie jest zaciekawiony jej hobby. Brzmi znajomo? Właśnie podobnie ma działać „robot-towarzysz”, który ma odczytywać emocje i pomagać graczom w rozgrywce.

W połowie miesiąca wspominaliśmy o nowym patencie, według którego Sony pracuje nad technologią, by urządzenie w postaci robota było towarzyszem podczas gry i przez reakcje motywowało do osiągania coraz lepszych wyników. Identycznie jak aibo na opublikowanym materiale, który słucha muzyki, a jednocześnie jest wyraźnie zainteresowany działaniem swojej właścicielki.

Jak widać Sony wciąż udoskonala aibo, który w niedalekiej przyszłości może okazać się odpowiednim towarzyszem do rozgrywki.

Źródło: YouTube.com

Tagi: aibo ps5 sony