Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.04.2020 17:11
Indivisible Mike Zaimont premiera Switch
1611V

Indivisible trafiło na Nintendo Switcha bez wiedzy deweloperów. Twórcy dowiedzieli się o premierze od fanów

Indivisible nie jest największym hitem AAA, ale produkcja ma swoich oddanych fanów, którzy dostrzegli nową wersję gry. Tytuł trafił na Nintendo Switcha i sytuacją są zaskoczeni nawet sami deweloperzy pierwotnej wersji.

Indivisible to połączenie RPG-akcji oraz platformówki, za którą odpowiada Lab Zero Games. Produkcja nie osiągnęła wybitnych wyników, ale została doceniona przez fanów studia, którzy od ubiegłego roku czekali na wersję przeznaczoną na Nintendo Switcha.

Gra właśnie zadebiutowała na konsoli Nintendo, o czym nie wiedział nawet zespół odpowiedzialny za tytuł. Sytuację przybliżył Mike Zaimont, który jest kierownikiem projektu i głównym projektantem produkcji – nawet on został zaskoczony premierą.

„HEJ, TO JEST TA RZECZ, KTÓRĄ WSZYSCY CHCIELI? Indivisible jest dostępny cyfrowo na Nintendo Switch w Ameryce Północnej! Czujesz, że przegapiłeś ogłoszenie? Nie jesteś sam, nasz zespół dowiedział się, ponieważ ludzie na Twitterze wysłali nam gratulacje! Nie miałem pojęcia! Ale to jest to!”

Następnie deweloper wytłumaczył, że Indivisible trafiło do grupy portującej, która po zakończeniu prac zdecydowała się wysłać pliki do Nintendo. Zespół wykonał świetną pracę, pozycja charakteryzuje się świetną płynnością animacji, ale deweloperzy pracowali na starszej wersji, więc pozycja nie posiada dodatkowych trybów (kooperacji, Nowa Gra+), które zostały przygotowane przez Lab Zero Games po premierze.

„Brak ogłoszenia daty premiery, brak wiodącego PR-u
Braki w funkcjach, takich jak kooperacja
Zły obrazek w eShopie.
Ta premiera nie odzwierciedla standardów jakości Lab Zero. Po prostu nie. Przepraszam. To nie my. Ale hej, jest za to 20% zniżki”

Mike Zaimont zaznaczył, że nie posiada informacji o tym, czy gracze mogą liczyć na fizyczne wydanie. Deweloper zaznaczył, że choć nie ma problemów do przyznania się do własnych błędów, to nie zamierza podpisywać się pod wpadkami innych, więc zdecydował się nagłośnić sprawę. Prawdopodobnie (choć Zaimont o tym nie wspomniał), to wydawca zdecydował się na szybką premierę.

Warto przypomnieć, że Indivisible zebrało pozytywne opinie, a w ubiegłym roku deweloperzy opublikowali świetny zwiastun premierowy.

Źródło: Twitter: MikeZSez

Tagi: 505 Games Indivisible Lab Zero Games