Iza Łęcka Iza Łęcka 28.04.2020 07:30
Xbox Series X konsola
2765V

Xbox Series X zapewni nowe wrażenia porównywane do przejścia z 2D do 3D. Phil Spencer opowiada o next-genie

Pod koniec roku obok naszych telewizorów będzie mogła zawitać nowa generacja, dlatego też przedstawiciele Microsoftu oraz Sony coraz śmielej wypowiadają się na temat next-genów, mówiąc nieco o ich nowej jakości. Phil Spencer jest przekonany, że Xbox Series X zapewni rewolucję porównywalną z przejściem z 2D do 3D.

Microsoft od ubiegłego roku skrupulatnie przygotowuje graczy na nadejście nowej generacji. Phil Spencer podczas The Game Awards ujawnił konsolę, by następnie na witrynie korporacji przedstawić kolejne szczegóły dotyczące zastosowanych technologii. Szef marki Xbox jest niezwykle pewny kolejnego produktu wychodzącego spod rąk swojego zespołu, co dostrzegł także deweloper zaangażowany w rozwój marek Sony.

Amerykański gigant szykuje się teraz do zaprezentowania gier, jednak Spencer, który jest niezwykle aktywny na swoich mediach społecznościowych, systematycznie chętnie odpowiada na pytania graczy, wypowiadając się na temat Xboksa Series X. Tym razem został on zapytany o technologię, która umożliwi „spektakularny postęp”:

„Gracz: Jak myślisz, jakie technologie umożliwią ten spektakularny postęp w związku ze zbliżającym się pojawieniem się XSX? Od kilku miesięcy słyszymy o ray tracingu, a ostatnio o fotogrametrii. Czy to stanowi nowy kurs?

Spencer: RT na konsoli będzie świetny. Jestem bardzo skupiony na pracy, którą wykonujemy wokół Dynamic Latency Input (DLI). Moim zdaniem odczucia związane z grami nadchodzącej generacji zmienią się tak samo drastycznie, jak od przejścia z 2D do 3D, dzięki ulepszonemu CPU, DLI, przepustowości pamięci i SSD.”

Spencer kontynuuje niezwykle przyjazny dialog, który zapowiada nadejście rewolucji. Szef marki Xbox jest przekonany, że Xbox Series X zapewni nową jakość dzięki wykorzystanym nowym technologiom. Pozostaje nam więc oczekiwać na prezentacje kolejnych tytułów zmierzających na next-gena, które zdecydowanie przedstawią wszelkie możliwości sprzętu "w akcji".

Źródło: Twitter: XboxP3

Tagi: Microsoft phil spencer xbox xbox series x